10 Ağustos 2022 / 21:40

YERİNDE HİZMET ANLAYIŞI İLE SAĞLIK TURİZMİNDE YENİ DÖNEM

Okumalısınız

Türkiye sağlık turizminde popüler ülkeler arasında yer alıyor. 2020-2021 yılında Covid-19 salgınına rağmen sağlık turisti rakamları ciddi bir artış gösterdi. Önceki dönemlerde sağlık sektörüne yapılan yatırımlar ve Türkiye’nin coğrafi konumu, uygun pazar yapısı gibi faktörler Türkiye’yi bu alanda gözde ülkeler arasında tutuyor. 

Türkiye sağlık turizminde kapasitesini ortaya koymak için yeni nesil projelere ihtiyaç duyuyor. Bu yeni nesil projeler ile daha efektif daha üretken ve daha geniş alanda yayılmış sağlık hizmetlerinin sunulması mümkün hale gelecek.

Sağlık Turizminin Önündeki Engeller

Disiplinler arası bir sektör olan sağlık turizmi çok değişkenli bir yapıya sahiptir. Yurt dışındaki hastanın ülkeye gelmesi, tedavi alması, tedavi sonrası süreç ve kendi ülkesine dönmesi gibi birçok aşamayı içerisinde barındırır. Sağlık turizminin sınır ötesi oluşu bazı pürüzlerin ortaya çıkmasına ortam sağlar. Bu engellerin varlığı potansiyel sağlık turistlerinin kaybına neden olmaktadır. Medical in Türkiye projesi ile bu kayıpların engellenmesi ve Türk sağlık hizmetlerinin yurt dışında varlığını arttırılması amaçlanmaktadır.

Sağlık Turizminin Çözüm Merkezi

TÜRKİYE: POTANSİYELİNİ KEŞFET sloganı ile yolan çıkan Medical in Türkiye bu kapsamda Türkiye ve Türk sağlık kuruluşlarının dünyaya açılan kapısı olmayı hedefliyor. Sağlık turizminin beraberinde getirdiği iletişim, mobilite, hizmet, tahsilat ve benzeri birçok sorunun çözümü olarak geliştirilen proje ile Türkiye’nin sağlık turizminde dünya devi olmasını amaçlıyor.

Medical in Türkiye ile Yerinde Hizmet 

Yurt dışında ilk olma özelliğini taşıyan Türk sağlık turizm merkezi ile Türkiye’deki gelişmiş sağlık hizmetlerini hastaların ayağına taşınıyor. Yerinde hizmet anlayışının üstünlüğü ile geliştirilen Medical in Türkiye projesi potansiyel alıcıların %100’üne ulaşmayı hedefliyor.

 Ayrıca Türkiye’nin yurtdışındaki ilk sağlık turizm acentesi olma özelliği ile Medical in Türkiye yerinde hizmet anlayışının sağladığı yerinde temsil, takip kolaylığı gibi avantajlarla temsil edilen Türk sağlık kuruluşlarının ileri karakol görevini üstlenecek.

Türk Sağlık Merkezleri İngiltere-Hollanda-Özbekistan’da Açılıyor

Medical in Türkiye kapsamında belirlenen hedef ülkelerde kurulacak olan sağlık merkezleri Türk sağlık kuruluşlarının yurt dışına açılan kapısı olacak. Detaylı bir analizin sonucunda öncelikli hedef ülkeler olarak belirlenen İngiltere, Hollanda ve Özbekistan’da hizmet verecek olan bu merkezlerin ilerleyen dönemlerde tüm dünyaya yayılması hedefleniyor.

İGEME CEO’SU Murat IŞIK Medical in Türkiye ile ilgili olarak; ‘Medikal in Türkiye sağlık turizmi için aranan kan.  Sağlık Turizminde potansiyel alıcıların %92’si güven, iletişim, sigorta ve yetkinlik, mobilite nedenleri ile kaybediliyor. Malpraktis, hukuksal riskler gibi sayısını arttırabileceğimiz çeşitli sebeplerle Türkiye’yi tercih etmiyor.

Potansiyel alıcıların gözündeki bu yanlış anlaşılmaları kaldırmak ve sağlık turizminde yeni bir dönem başlatmak için Medical in Türkiye var. Bu projede her yıl 100 bin hastayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemlerde bu sayıyı ikiye katlayabiliriz. 

Medical in Türkiye ile Türk sağlık turizminde aşama kat edeceğiz ve seviye atlayacağız.’ diyerek Medical in Türkiye’nin önemine dikkat çekti.

Kaybedecek Zaman Yok

Birçok yatırımcı ve hekimin ilgilisini çeken Medical in Türkiye projesinin Eylül ayında 7 şehirde lansmanı gerçekleştirilecek. Bu projede ön başvuru ve hız oldukça önemli. Çünkü proje kapsamında her ilden ve her branştan sadece bir hekim ve bir hastane ile çalışılması planlanıyor.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img