11 Ağustos 2022 / 06:26

Veteriner Fakültesi’nden yangın bölgesine yardım eli

Okumalısınız

Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 7 kişilik gönüllü ekip Manavgat’taki yangında yaralanan ve etkilenen hayvanlara yardım eli uzattı.

Akdeniz bölgesinde geniş bir alana yayılan orman yangınlarında çok sayıda hayvan yanarak öldü ve yaralandı. Zarar gören hayvanların tedavileri çeşitli illerden gelen yardım ekipleri tarafından yapılıyor.

BUÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Berrin Zık’ın organizasyonuyla Bursa Uludağ Üniversitesi’nden Veteriner Hekim ve intörn öğrencilerden oluşan 7 kişilik ekip yangın bölgesine giderek afetten zarar gören hayvanların tedavisine destek sağlıyor.

Gönüllü ekip Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Ethem Mutlu Temizel, Doç.Dr. Meriç Kocatürk, Doktora Öğrencisi Cihan Tolga Ortaç, Veteriner Hekim Çağla Aytaş, İntörn Öğrenciler Emine Kaya, Doğukan Öz ve Suda Varol’dan oluşuyor. Manavgat İlçe Tarım Müdürlüğü’nün koordinasyonunda orman yangınında zarar gören evcil hayvanlar, yabani hayvanlar, sokak hayvanları ve çiftlik hayvanları BUÜ’lü ekip tarafından tedavi ediliyor.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img