12 Ağustos 2022 / 00:44

TİRİLYE PANDEMİNİN BİTMESİNİ BEKLİYOR

Okumalısınız

Mudanya’nın tarihi ve turistik mahallesi Tirilye’de esnaf pandemi nedeniyle aylardır siftah edememekten şikayetçi. Hediyelik eşya ve zeytin ürünleri satan işletmeler kısıtlı olarak kargo ile ürün gönderebildiklerini belirtirken tedbirlerin tam olarak uygulanmasını ve normalleşmenin başlamasını istiyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid -19 nedeniyle esnaf büyük sıkıntı yaşamakta. Her mevsim turist akınına uğrayan Tirilye’de pandemi nedeniyle yaprak kıpırdamıyor. Esnaf herkesin kurallara harfi harfine uyasını ve normalleşmenin bir an önce başlamasını bekliyor. Aylardır siftah yapamadıklarını ifade eden esnaflar destek beklediklerini vurguluyor.

Pandemi döneminde bugüne kadar yaşanmayan sıkıntıları yaşadıklarını ifade eden esnaflar Tirilye mahallesinde tüm sokakların bomboş olduğunu hatta kapalı işletmeler nedeniyle bu yerleşim yerinin hayalet şehri andırdığını ifade ediyorlar.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img