12 Ağustos 2022 / 03:15

TAHAMMÜL İLHAN’DAN HALK BANKASI’NA ZİTYARET

Okumalısınız

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İlhan ve Yönetim Kurulu Halk Bankasının 83. Kuruluş Yıl dönümü münasebetiyle Mudanya Şube Müdürü Fatih Ergen’i ziyaret etti. Kooperatif Başkanı İlhan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada pandemi dönemi dağıtılan kredi miktarını da açıkladı.

Küçük esnaf ve sanayi erbabına uygun koşullarla kredi kullandırma amacıyla 1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasıyla kurulan Halk Bankasının 83. kuruluş yıl dönümünde Mudanya Şube Müdürü Fatih Ergen’i ziyaret eden Mudanya Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İlhan Halk Bankasının kuruluş yıldönümünü kutladı ve esnafa verdikleri desteklerden ötürü şube Müdürü Fatih Ergen’e teşekkür etti.

Halk Bankası Mudanya Şube Müdürü Fatih Ergen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Halk Bankası’nın kuruluş amacına uygun olarak her zaman Esnaf Ve Sanatkârın yanında olduğunu vurguladı.

Başkan İlhan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “Biz Esnaf Teşkilâtları olarak çok büyük bir aileyiz. Ve bu ailemizin bir parçası olan Halk Bankasının 83. Kuruluş Yıl dönümü münasebetiyle Mudanya Halk Bankası şubesini ziyaret ettik. Bu ziyarette esnafımızın ekonomik durumlarıyla ilgili istişarelerde bulunduk, esnafımıza verdikleri destek ve özverili çalışmalarından dolayı Başta Şube Müdürü Sayın Fatih Ergen olmak üzere tüm şube personeline teşekkür ederek yıl dönümlerini kutladık.” dedi.

Pandemi Sürecinde 62 Milyon 693 Bin TL. Kredi Kullandırdık.

Kooperatif Başkanı Tahammül İlhan “Dünya geneli ile birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini yaşanmadan önce kooperatifimiz esnafımızın almış olduğu kredi taksitlerini geri ödemesiyle oluşan kaynaktan tekraren kredi ihtiyacı duyan esnaflarımıza geri dönüş yaparak kredi verirdik. Yaşadığımız koronavirüs küresel salgınında devletimiz esnafımızın kredi geri ödemelerini ötelediği için esnafımıza dağıttığımız kredilerden kooperatifimize geri ödeme olmadı. Ödeme olmayınca mecburen biz kredi ihtiyacı devam eden esnafımız için gerekli olan plansmanı devletimizden istemek zorunda kaldık.

Başta Bölge Birliği Başkanımız Sayın Bahri Şarlı olmak üzere devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Esnafımızın ihtiyacı olan tüm plansmanı talep ettiğimizde kooperatifimize yolladılar. Bu süreçte her zaman esnafımızın yanında olduk ve kooperatifimiz bünyesinde ki 854 esnafımıza 62 milyon 693 bin Türk Lira kredi kullandırdık.” dedi.

İlhan “Sadece İşimize Odaklandık.”

Koronavirüs salgınının insanları derinden etkilediği ve dikkat çekici sayıda can kayıplarının yaşandığı süreçte sadece işlerine odaklandıklarını vurgulayan Başkan Tahammül İlhan;

“Yaşanan pandemi döneminde sadece işimize odaklandık. Bu pandemi döneminde esnafımızı ayakta tutmak için yine personelimizi dönüşümlü ve evden çalışma ile salgından koruyup kooperatifimizin kapısını açık tutmak için mücadele verdik, gayret gösterdik ve gösteriyoruz. Esnafımızı yalnız bırakmadığı için devletimize sonsuz teşekkür ediyor, esnafımıza saygılar sunuyor pandemi sürecini birlik ve beraberlik içinde aşacağımıza inanıyorum.” dedi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img