09 Ağustos 2022 / 20:31

ŞÖLEN’E JAPONYA’DAN MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

Okumalısınız

Türkiye’nin gıda sektöründe lider şirketlerinden Şölen, JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance) alanında ‘Mükemmellik Ödülü’nü alarak büyük bir başarıya imza attı.

İnovatif ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Şölen, işletmelerde tüm süreçlerde kayıpları azaltarak verimliliğin en üst seviyeye çıkartılması felsefesi üzerine kurulmuş bir yönetim modeli olan Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance) alanında JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından her yıl düzenlenen TPM Awards 2020’de ‘Mükemmelik Ödülü’ne layık görüldü. 

İstanbul Silivri fabrikasında 2014 yılından bu yana hata oranını sıfıra düşürmeyi hedefleyen TPM ile çalışmalarında verimi artıran Şölen, günlük üretim faaliyetlerinin içerisinde çalışanların tamamının katılımını gerektiren bu yaklaşım ile arıza ve hata oranları, müşteri şikâyetleri, işçilik ve bakım maliyetleri ile iş kazalarını azaltarak kusursuz bir sistem kurmayı amaçlıyor. Bu sistem, şirket organizasyonundaki her çalışanı, birimi ve fonksiyonu kapsıyor. Şölen, bu sistemle üretimde kullandığı makinaları daha yakından tanıyarak, onları en yüksek kapasitede kullanma yollarını deneyimliyor. Tüketicilere ürünlerini en güvenilir, en kaliteli şekilde sunan Şölen, bu alandaki yatırımlarına bundan sonra da devam etmeyi planlıyor.

.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img