08 Ağustos 2022 / 20:23

SEVGİ İZİ GÜVEN SAĞLIYOR

Okumalısınız

Sevgi İzi projesi, Gemlik Belediyesi’nin desteği ile daha çok insana ulaşıyor.

Alzheimer hastası yaşlılar ve otizmli çocukların evlerinden ve ailelerinden uzaklaşması durumunda hızla bulunup tanınması için uygulanan “Sevgi İzi”, Gemlik’te her geçen gün daha çok insana ulaşıyor.

Sevgi İzi, kişilerin bileklerine numara yazılması şeklinde uygulanıyor. Kişiye özel bu numaralar kolluk güçleri ile paylaşılıyor. Böylece evlerinden ve ailelerinden habersiz uzaklaşan, tek başına dolaştığı görülen Alzheimer ve otizmli kişiler bu numaralardan tanınarak hızla ailelerine ulaştırılıyor. Gemlik Belediyesi ve Nardugan Tattoo işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmada vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmıyor.

Sevgi İzi projesinde tamamen vegan, hayvansal içerikli olmayan kök boyaları kullanılıyor. Resmi onaylı firmalardan temin edilen dövme boyaları, can yakmayan tek kullanımlık özel iğneler ile uygulanıyor. Sevgi İzi’nin uygulanması yaklaşık 10 dakika sürüyor. İşlem sonrası ile dövme bölgesine özel kremlerle basit bakım işlemleri yapılıyor. Çalışmanın, uygulandığı kişi sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi de bulunmuyor.

Projede kendi bakımlarını yapamayan ev evlerinden çıkamayan Alzheimer hastası yaşlıların Sevgi İzi uygulaması evlerinde de gerçekleştirilebiliyor. Şimdiye kadar 150 kişiye Sevgi İzi uygulanırken bunların 100’ü otizmli çocuk, 50 kişi ise Alzheimer hastası yaşlılar olarak belirlendi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img