24 Eylül 2021 / 14:54

SELİN YARALARINI BÜYÜKŞEHİR SARIYOR

Okumalısınız

Bursa’nın Karacabey ilçesinde özellikle sahil köylerinde yaşamı adeta felç eden sağanak yağışların ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede selin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Bursa’da geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde Karacabey ilçesi genelinde etkili olan sağanak yağışlar, ilçenin kuzey kıyılarındaki sahil köylerinde adeta felakete yol açtı. Sağanak yağış sonrası dağdan sürüklenen çamur ve taşlar birçok ev ve iş yerini kullanılamaz hale getirirken, kapanan yollar ulaşıma engel oldu. Özellikle Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu Mahallelerinde etkisi daha etkili olan yağışlar bu yerlerde yaşamı adeta felç etti. Oluşan sel felaketi sonrası mahalle aralarından akan suların şiddeti, yağmurun şiddetini kaybetmesi ile ortaya çıktı. Dağdan inen kaya, çamur ve ağaç parçaları herhangi bir can kaybına neden olmazken, çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü.

Olayın hemen ardından ilk etapta Kurşunlu mahallesinde yoğun bir çalışma sergileyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerine BUSKİ ve Karacabey Belediyesi ekipleri de destek verdi. Ekipler, özellikle çamur yığınları, kaya ve dal parçalarıyla kapanan yolları ulaşıma açtı. Büyükşehir ekipleri bunun yanında selden zarar gören ev ve işyerlerinin temizliği noktasında da vatandaşlara destek verdi. Büyükşehir ekipleri, Kurşunlu mahallesindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından çalışmalarına yine selden büyük zarar gören Yeşildere Mahallesi’nde devam edecek.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img