08 Ağustos 2022 / 18:43

“PANDEMİDE DAHİ İSTİHDAM SAĞLADIK”

Okumalısınız

Ülke Kadınlarının İstihdamını Artırma Derneği (ÜKİAD) pandemi döneminde verdiği çok önemli hizmetlerle başarı grafiğini zirveye taşıdı. ÜKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Salkım: “Yarı zamanlı iş modeli sayesinde ev hanımlarımız pandemi döneminde hizmet sektöründe yine ön saflarda yer aldı. Derneğimizin desteğiyle kadınlarımız bu zor günlerde hayatlarını daha rahat idame ettirme imkânı buldu.”dedi.

Avrupa ve ABD’de yıllardır uygulanan, Türkiye’de ilk kez ÜKİAD tarafından uygulanan sistemle otomotivden tekstile, hizmetten sağlığa kadar onlarca sektör yarı zamanlı iş modelinden faydalanıyor.

ÜKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Salkım’ın hayata geçirdiği yarı zamanlı iş modeli ile ev hanımları, iş hayatına atıldı. Mustafa Salkım tarafından hayata kazandırılan sistem ile bugüne kadar hiç çalışmamış, hiç SGK’lı olmamış ev hanımları iş hayatı ile tanışıp hem kendilerine hem ailelerine hem de ülkeye önemli katkı sağlıyor. Çok titiz bir çalışma içinde olduklarını ifade eden ÜKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Salkım yarı zamanlı çalışma ve kadınların istihdamı ile ilgili şunları söyledi:

“Bursa’da yaşayan ve evlerine gelir sağlamak isteyen kadınların çalışmasına ve evlerine katkı sağlamalarına vesile oluyoruz. Özellikle pandemi birçok sektörde sıkıntıya ve maddi kayba neden oldu. Biz dernek olarak kadınlarımıza bu zor zamanlarda dahi çok önemli iş imkânı sağladık. Kadınların evlerine mutlu gitmeleri ve gözlerindeki sevinç bizlerin en önemli motivasyonu. Çalışmak isteyen kadınlarımıza her zaman dernek olarak kapımız sonuna kadar açık. Şu anda 2 bin kadınımızın istihdamını sağlamaktayız. Pandemide tüm sektörlerde çalışanlar sorun yaşarken biz kadınlara istihdam sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Hedefimiz çok daha fazla istihdam sağlamak.”

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img