12 Ağustos 2022 / 03:42

OTELLERE ÖZEL HİJYEN PLANI

Okumalısınız

Mekanlar için etkili hijyen çözümleri sunan, öncü ve güvenilir marka Nilco, yaz döneminde otellerin ihtiyacına yönelik hijyen planı hazırlıyor.

Turizm sezonunun açılması ve somut normalleşme adımlarının atılacağı önümüzdeki günlerde oteller yerli-yabancı misafirlerini ağırlamaya devam edecek. Kalabalık insan gruplarının girip çıktığı otellerde hijyen konusu büyük önem taşırken, bu konuda uymaları gereken zorunluluklar bulunuyor. 

Doğru ve düzenli şekilde dezenfekte edilen oteller turistlerin tercih kriterlerinin en başında yer alıyor. Kalınan odalar, yürünen koridorlar, otel restoranı, spor salonu, yüzme havuzları, SPA ve resepsiyon gibi alanlarda otel işletmecilerinin hiçbir ayrıntıyı göz ardı etmeden belirlenen standartlarda hijyen koşullarına büyük özen göstermeleri gerekiyor.  

Otellerde insan sağlığının riske edilmemesi için amaca yönelik ve doğru hijyen planı oluşturulması gerektiğini belirten Nilco Reinigungsmaschinen Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Hakan Mete, “Uzun süren bir kapanma döneminin ardından yaz turizmi sezonu açıldı diyebiliriz. Gerek dünyanın çeşitli ülkelerinden gerekse de ülkemizden özellikle güney bölgelerimize yaz tatili için yoğun bir turist akını olacağını düşünüyorum. Büyük otellerin yer aldığı güney bölgelerimizde kalabalık turist gruplarını ağırlayacak otellerin hijyen konusunda çok titiz davranmaları gerekiyor. Biz Nilco olarak doğru amaca yönelik, doğru ürün seçimi ve uygulamasıyla otel, kafe ve restoran gibi mekanlar için özel hijyen planları oluşturuyoruz. İşletmeyi yerinde inceleyerek ona özel bir hijyen planı hazırlıyoruz. Bu hijyen planı doğrultusunda, ihtiyaç duyulan ürünler ve önerileri de kapsayan danışmanlık hizmeti vermeye ve işletmelerin hijyen alanında çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.

1961 yılında Almanya’da elektrikli ev aletleri markası Fakir Hausgeräte şirketine bağlı olarak kurulan markamız, endüstriyel temizlik makineleri ve firmalara verilen kimyasal temizlik hizmetleriyle sektörde önemli bir konuma sahip. Pandemi sürecinde hem ürünlerimizi hem de hizmet kapsamımızı farklılaştırarak halk sağlığına destek olma çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettiriyoruz. Normalleşmenin başladığı son dönemde, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen biyosidal ruhsata sahip el ve cilt dezenfektanı ürünümüz Sanisept H711 için Covid-19 üzerinde %99.99 etkinliğini belgeleyen mikrobiyolojik analiz raporumuzu almış bulunmaktayız. Yine aynı kategoride bulunan Handforte 725 antibakteriyel sıvı el sabunumuz ile hijyeni ve güveni tüm ihtiyaç duyduğunuz alanlarda yaşamanızı sağlıyoruz.“ dedi.

Nilco Reinigungsmaschinen GmbH, Saruhan Holding bünyesinde yer almaktadır.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img