10 Ağustos 2022 / 16:31

MUDANYALI KADINLAR ŞİDDETE KARŞI TEK SES

Okumalısınız

Mudanya Belediyesi ve Mudanya Kent Konseyi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikler, Mütareke Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kadınlar hep bir ağızdan kadına yönelik şiddeti, taciz ve cinayetleri lanetledi, dayanışma çağrısı yaptı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Özgür Dünya Kadınlarla Gelecek” temasıyla Mudanya Belediyesi ve Mudanya Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen etkinliklerde Mudanyalı kadınlar şiddete, tacizlere ve cinayetlere lanet okuyarak, dayanışma çağrısı yaptı.

CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın ve CHP Kadın Kolları Başkanı Zeynep Bahçuvancı’nın konuşmasının ardından Kent Konseyi Kadın Tiyatro Grubu’nun “Erkeklere Özgürlük” adlı sokak tiyatrosu izleyenlerin beğenisini kazandı. Mudanya İlçe Bandosu sevilen şarkı ve marşları kadınlar için çalarken, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz ile birlikte kadınlara destek verdi.


Cumhuriyet tohumlarının ekilmesinde, gerek cephede, gerekse cephe gerisinde tüm gücü ile istikbali için direnen Türk kadınının rolüne dikkat çeken Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bizim onlara borcumuz. Emanetlerini ilelebet yaşatmak için canımız pahasına mücadele edeceğiz” dedi.

“Özgür Dünya Kadınlarla Gelecek” diyen Türkyılmaz, “Ülkemizde hak hukuk adalet olsun. Barış, kardeşlik, demokrasi olsun. Kadınlara şiddet, cinayet değil, ufacık bir söz dahi edilmesin. Tüm güzelliklerin yaşandığı ülkemizde kadınlara yönelik şiddetin son bulduğu mutlu bir gelecek olsun” diye konuştu.  

Etkinlik sonunda Türkyılmaz, kadınlara maske ve karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. 

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img