22 Eylül 2021 / 17:36

MUDANYA’DA YAVRU KEDİLER BOĞULMAKTAN KURTARILDI (ÖZEL HABER)

Okumalısınız

Mudanya Halitpaşa Mahallesi’nde Dalgakıran olarak adlandırılan kayalıkların arasında mahsur kalan 3 kedi yavrusu esnaf, vatandaş ve itfaiyenin yardımıyla boğulmak üzereyken kurtarıldı.

Dalgakıran üzerinde dolaşırken kayalıkların arasından kedi sesi geldiğini duyan vatandaşlar Dalgakıran Kafe işletmecisi İsmail Turan’dan yardım istedi. Denizden gelen dalgaları önleyebilmek adına dondurma şemsiyesi ile kayalıklara koşan İsmail Turan daha sonra itfaiyeyi aradı.

İki yavru kedi vatandaşlar ve esnaf İsmail Turan tarafından kurtarılırken Bursa Büyükşehir İtfaiye erleri kayalıkları kırarak üçüncü yavru kediye ulaştı.

Kurtarılan kedileri kurutan ve koruma altına alan İsmail Turan anne kediye mama verip yavruları saç kurutma makinesi ile kuruturken: “İnsanlık görevimizi yerine getirdik.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye erleri ise aldıkları ihbar üzerine çok kısa sürede olay yerine gelerek yavru kediyi kurtardıklarını anlattı.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img