23 Nisan 2021 / 19:54

MEHMET ÂKİF BURSA’DA ANILDI

Okumalısınız

Türk milletinin milli mutabakat metni olan İstiklâl Marşı’nın yazarı Mehmet Âkif Ersoy, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. 20-27 Aralık Mehmet Âkif Ersoy Haftası kapsamında hazırlanan sergide, Âkif’in yaşamı ve eserleri hakkında önemli bilgi ve görseller yer alıyor.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklâl Marşı’nı yazan Mehmet Âkif Ersoy, ‘20-27 Aralık Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Haftası’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla anıldı.

UNESCO Tarihi Miras Alanı’nda kurulan sergide, Mehmet Âkif Ersoy’un hayatını ve yaşadığı dönemi anlatan yazılar, halkın duygularına tercüman olan dizeler, İstiklâl Marşı ve hayatına dair fotoğraflar yer aldı. Program, Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Mehmet Âkif’in işgalci Yunan kuvvetlerinin Bursa’ya girmesiyle bir gecede yazdığı ‘Bülbül’ adlı eseri, Kültür Şube Müdürü Yusuf Sevinç ve Orhan Cami görevlisi Orhan Demirarslan tarafından ney ve bülbül sesleri eşliğinde seslendirildi. Duygusal anların yaşandığı programa Bursalılar da mesafe ve maske kuralına dikkat ederek ilgi gösterdi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

55.149 YENİ VAKA

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu" güncellendi. Türkiye'de son 24 saatte 55.149 kişinin testi pozitif...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img