10 Ağustos 2022 / 16:45

“KADIN İÇİN TAŞIYORUZ”PROJESİ BURSA’DAKİ İHRACATÇILARA TANITILDI

Okumalısınız

DFDS Akdeniz İş Birimi, KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği ”Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, 2021 yılında Anadolu’daki kadın ihracatçılarla buluşturacak toplantılara start verdi. Dijital paneller serisinin ilk ayağı tekstilin başkenti Bursa’daki ihracatçılar için gerçekleştirildi.

DFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, 2021 yılında Dünya Gazetesi’nin desteği ile Anadolu’daki iş dünyası ve kadın ihracatçılarla buluşturacak dijital paneller serisine start verildi. Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen toplantılarının ilk ayağında proje Bursa’daki ihracatçılara tanıtıldı. 

“Kadın İçin Taşıyoruz- Anadolu Buluşmaları” Bursa toplantısına KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann, TİM Kadın Konseyi’nden Nilgün Özdemir, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve yazarı Hakan Güldağ panelist olarak katıldı.

%41 kadın istihdamı hedefi

Kadın girişimcilerin ürünlerini ücretsiz olarak Avrupa’ya ve Kuzey Afrika’ya ulaştıran Kadın İçin Taşıyoruz projesinin detaylarının aktarıldığı toplantıda Türkiye’de kadınların ekonomiye katılımı, kadın ihracatçıların oranı ve 2023 yılı için Türkiye’nin dünyanın 10 büyük ekonomisi içinde yer almak üzere %41 kadın istihdamı hedefi konuşuldu. Bu hedef kapsamında %26’ya düşen kadın istihdamı oranının artırılmasının ve kadınlara verilmesi gereken desteğin ekonomimizin kalkınması için taşıdığı hayati önem üzerinde duruldu.

Panelde DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Dalga moderatörlük görevini üstlendi.

Kadının ekonomideki varlığının önemi

DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann başlattıkları proje ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kendi alanında en güçlü dernek olan KAGİDER ile iş birliğimiz çerçevesinde başlattığımız “Kadın İçin Taşıyoruz” projesiyle bu gücümüzü girişimci kadınların hizmetine sunarak, zaman zaman karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmayı ve onları daha büyük başarılara ‘taşımayı’ amaçlıyoruz. Kadınlara iş hayatında fırsat eşitliğinin sunulması, Türkiye’nin geleceğe daha güvenli bakmasını da sağlayacaktır.”

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img