10 Ağustos 2022 / 04:51

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK PERSONELİNİN EĞİTİMİNE BUÜ DESTEĞİ

Okumalısınız

Bursa Uludağ Üniversitesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Personelinin yetiştirilmesine katkı sağlamaya yönelik özel bir protokole imza attı.

BUÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çekiç’in imzaladığı protokol sayesinde Jandarma ve Sahil Güvenlik personelinin yetiştirilmesinde BUÜ’lü akademisyenlerden de istifade edilecek. Araştırma, eğitim-öğretim ve akademik yayın konusunda işbirliğine gidilecek.

ÜNİVERSİTE-KAMU İŞBİRLİĞİNE ÖRNEK OLACAK PROTOKOL

Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Bu protokol sayesinde jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesinde seminer, konferans, araştırma gibi hizmetlerin yanında  lisansüstü seviyesinde projeler üretmeyi hedefliyoruz. Üniversite-Sanayi ve Üniversite-Toplum işbirlikleri ile birlikte Üniversite-Kamu işbirliklerinin güzel bir örneğini akdetmiş olduk. Üniversite olarak topluma hizmet noktasında çalışmalarımızı arttırarak devam ettirmek istiyoruz. Kriminal, Deniz Hukuku, Göç çalışmaları gibi ülkemiz için önem arz eden konularda da birlikte çalışmalar yapmak isteriz. Protokolün her iki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çekiç ise konuşmasında; “Geleceğin jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesi adına hizmet üreten bir akademiyiz. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi çatısı altında faaliyet gösteriyoruz. Personelimizin daha nitelikli şekilde yetişebilmesi adına kendi akademik kadromuzun yanında, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin akademisyenleri ile işbirliği yapacağımız için çok mutluyum. Protokolün vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img