13 Mayıs 2022 / 03:28

İYİ GENÇLİK UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

Okumalısınız

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları Üyeleri uyuşturucuya savaş açtı.

Madde bağımlılığına karşı vatandaşları uyarmak amacıyla çalışma başlatan İYİ GENÇLER, Mudanya’nın önemli noktalarına pankart astı.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu gençlerin örnek davranışını gönülden desteklediklerini ifade etti. Hatipoğlu şunları söyledi:

“Madde bağımlılığı tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz genelinde de başlıca temel sağlık sorunlarından biridir. Sadece kullanılan maddenin ortaya çıkardığı yan etkiler değil, yol açtığı sosyal sorunlar ve fiziksel hastalıklar ele alındığında, bireysel ve toplumsal maliyeti yüksek hastalıklar arasında yer almaktadır. Gençlerimizi uyuşturucu kullanımına iten etkenlerin başında işsizlik, özgüvensizlik, dışlanma, sevgi eksikliği yer almaktadır. Durum böyle olunca gençlerimizin hayatını karartan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ülkemizde ne yazık ki her geçen gün artış göstermektedir. İYİ Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanlığı Mudanya’mızda madde bağımlılığının önüne geçmek için, ciddi bir mücadele yürütülmesi, madde bağımlısı gençlerimize manevi destek yanında meslek kazandırma programlarıyla birlikte, yeni bir hayata adım atmaları için fırsat verilmesi gerektiğini düşünmekte. Bu sorun sadece Mudanya’mızın sorunu değil, Türkiye’nin ve bütün dünyanın sorunudur. Yapılan araştırmalar uyuşturucu madde kullanım yaşının ilkokul dönemlerine kadar indiğini ve durumun giderek daha da kötüleştiğini gösteriyor. Ticareti yapılan, alınıp satılan sadece uyuşturucu madde değil, çocuklarımızın, gençlerimizin hayatı ve geleceğidir. İYİ Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanlığı, Mudanya’nın her mahallesine, her sokağına ulaşarak, halkımızla ve gençlerimizle birlikte gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı, evlatlarımızı tehdit eden, onların bedenlerini ve hayatlarını zehirleyenlere, büyük bir kararlılıkla karşı çıkacak ve bu bataklığı kurutmak için mücadele edecektir. İYİ Parti İlçe Başkanlığı ve İYİ Gençlik k Mudanya ailesi olarak bizimle birlikte gençlerimizi ve geleceğimizi kurtarma adına toplumun tüm kesimlerini duyarlı ve hassas olmaya davet ediyoruz.”

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img