19 Ağustos 2022 / 02:09

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “GELECEK İLE İLGİLİ UMUTSUZ DEĞİLİZ”

Okumalısınız

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, dayanışma kahvaltısında bir araya gelerek, meslekte onur yılı belge ve plaketlerini aldılar.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Ramada Otel’de düzenlenen mesleki dayanışma kahvaltısında, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl meslekte 65’nci, 60’nci, 55’nci, 50’nci, 40’ncı, ve 25’nci yıl onur belge ve plaketleri takdim edilemeyen üyelerle buluştu. İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Kibar Topcu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cevat Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Babür Deliktaş, Alper Dağdelen, Yükseler Göktaş, Atakan Bekar, Cengiz Duman, Erdem Yardımcı, Tuğba Arı Alpağut ve Ozan Olgun’un hazır bulundu kahvaltıya belge ve plaketlerini almak için Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanları Necmettin Turan, Cevdet Yüce ve Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Poyraz’da katıldı.

Tören öncesi açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mehmet Albayrak, 19 Aralık 1954 yılında kurulan İMO’nun her yıl geleneksel hale gelen gecede üyeleriyle buluştuğunu belirterek, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen buluşmanın bu yıl yapılabildiğini kaydetti. Pandeminin tüm ülkede olduğu gibi Şube çalışmalarını da sekteye uğrattığını söyleyen Albayrak, “Zaman zaman evlerimize hapsolduğumuz, sosyal mesafe kavramıyla yaşamaya başladığımız bu süreçte elbette ki sizlerden uzak kaldık. Planlamış olduğumuz ve sosyal olarak bizleri kaynaştıran eğitim ve seminerlerimizi yapamaz, yan yana gelemez olduk. Üzülerek ifade ediyorum ki; dünya ile birlikte ülkemizi de derinden etkileyen Covid 19 salgını birçok vatandaşımızla birlikte sevdiğimiz meslektaşlarımızı da aramızdan aldı. Hayatını kaybeden bütün meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Bütün bu olumsuz tabloya rağmen İMO Bursa ailesi her geçen yıl büyüyor. Bugün yaklaşık 5500 üyesi ile kocaman bir aileyiz. Ekonomik şartların bütün zorluklarına, işsizliğin artmasına ve pandemi sebebiyle hayat şartlarının daha da zorlaşıyor olmasına rağmen gelecekle ilgili asla umutsuz değiliz ve yarınlar için umutlarımız artarak devam ediyor” dedi.

‘Şube olarak bu günlere sizlerin emekleri ve katkıları ile geldiğimizi hiçbir zaman unutmadık’ diyen Albayrak şunları söyledi: “Meslek çınarlarımız olan 65, 60, 55, 50, 40. ve 25. yılını dolduran meslektaşlarımıza plaket ve belgelerini takdim edeceğimiz bu törende, şubemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen, destek veren geçmiş dönem şube başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve katkı koyan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Odamızın 66’ncı meslek yılına özel olarak gerçekleştiriyor olduğumuz bu buluşmada sizleri şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına bir kez daha kutlar, katılımınız için teşekkür eder; zamanında ve yüz yüze yapabileceğimiz dayanışma gecemizde veya gecelerimizde buluşabilmek dileğiyle.”

Konuşmanın ardından meslekte 65, 60, 55, 50, 40 ve 25 yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket ve belgeleri verildi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img