20 Nisan 2021 / 16:14

İKİ YENİ BAKTERİ TÜRÜ KEŞFİ YAPILDI

Okumalısınız

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Soner Altun’un danışmanlığını yaptığı, Dr. Araş. Gör. Dr. İzzet B. Satıcıoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Duman ile Prof. Dr. Nevzat Şahin ve Dr. Öğr. Üyesi Hilal Ay’ın yürüttüğü proje kapsamında alabalıklarda iki yeni bakteri türünün keşfi yapıldı.

İki Yeni Bakteri Türünün İsmi Belli Oldu

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Su Ürünleri ve Hastalıkları Anabilim Dalı Araş. Gör. Dr. İzzet B. Satıcıoğlu’nun yürütücü olduğu ERÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü (BAP) tarafından desteklenen proje kapsamında yeni bakteriler tespit edildi. Keşfedilen yeni bakterilere Latincede Türk anlamına gelen “turcicum” ve Kayseri ilinin ismi “kayseriense” isimleri verildi.

Araştırmaya Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Altun ve Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Duman, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Şahin ve Dr. Öğr. Üyesi Hilal Ay da katıldı. Yapılan çalışma, Systematic and Applied Microbiology isimli dergide bir aydan daha kısa sürede kabul edildi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

55.149 YENİ VAKA

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu" güncellendi. Türkiye'de son 24 saatte 55.149 kişinin testi pozitif...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img