11 Mayıs 2022 / 03:05

HOBİYLE BAŞLADI TUTKUNU OLDU(Röportaj)

Okumalısınız

Özel tür menekşe üretimi konusunda başarılı bir ivme yakalayan “@africanvioletbursa”nın sahibi Yasemin Paçin bu harika hobisini evindeki üretimiyle sürdürmekte. Haber Mudanya’ya özel tür menekşe ile ilgili bilgiler veren Yasemin Paçin çiçeklerine bir çocuğa bakıyormuş gibi hassas davrandığını ifade etti.

MENEKŞE MERAKINIZ NEREDEN GELMEKTE?

Özel tür olarak adlandırılan Afrika Menekşesi görüntüsü, yaprak şekli ve harika çiçekleri ile insanı adeta büyülüyor. Ben bitkilere karşı aşırı hassas ve ilgisi olan biriyim. Instagramda “@africanvioletbursa” sayfamda menekşe yaprağı ve fidan satışı yapıyorum. Menekşelere bakmak onların büyüdüğünü ve çiçek açtığını görmek beni dinlendiriyor. Araştırmayı çok sevdiğim için menekşe tutkusu beni çok etkiledi. Şu anda çok özel türlerim mevcut ve üretimi sürdürüyorum.

SİZE NASIL ULAŞIYORLAR?

Instagram hesabımdan bana ulaşan müşterilerime kargo ile siparişlerini yönlendiriyorum. Amacım menekşe tutkusunu ve sevgisini her insanın tatması. Her sabah uyandığımda tek tek çiçeklerimi kontrol edip gereken işlemleri yapıyorum. Menekşe konusunda kesin kriterler mevcut ve ben bu kriterleri harfiyen uyguladığım için başarılı olduğumu hissediyorum. Elimde bulunan onlarca özel ve farklı tür var. Menekşelerle ilgilenmek adeta insana terapi gibi gelmekte. Çiçeklere bakım yapmak, sulamak, tek tek üretmek, yapraktan ve tohumdan ekip büyüdüklerini görmek büyük bir mutluluk.  Özel tür menekşe üretimi benim en özel hobilerim arasında yer almakta.

ÇOK SORU SORAN VARMI?

Beni sosyal medya hesabımdan takip eden kişiler DM’den yazdıklarında bilgi veriyorum. Çok önemli sorular soranlar var ve bilgim dahilince net cevaplar veriyorum. Menekşeyi hiç bilmeyen kişilerde soru soruyor onlara da bu tutkunun nasıl bir şey olduğu bilgisini kısaca aktarıyorum.

MENEKŞE KONUSUNDA HEDEFLERİNİZ NEDİR?

Çok daha özel ve farklı çiçekleri koleksiyonuma katmak bana mutluluk verecek. Evimde bu konuda çok güzel bir oda oluşturdum. Menekşede hedefler hiç bitmez çünkü yüzlerce çeşit bitki mevcut. Yurt dışında bulunan üreticilerle bağlantılar kuruyor ve bilgi alışverişinde bulunuyorum. Çok yeni türleri ülkemize getirmek için çalışmalarım sürmekte.  Hedefim koleksiyonumu daha da büyütmek.

 SİZE SİPARİŞ VERMEK İSTEYENLER NE YAPMALI?

Özel tür menekşe için bana ınstagramda “@africanvioletbursa” adresinden ulaştıklarında hem sipariş verebilirler hem de yapacaklarıyla ilgili detaylı bilgi alabilirler. Ben menekşelerin yetişmesinin yanında kargo konusunda da çok hassas davranıyorum. Siparişlerin sıfır hata ile müşterime gitmesini sağlıyorum. Benim için müşteri memnuniyetinin yüzde yüz olması çok önemli. Sosyal medya hesabımdan bana ulaşan müşterilere gerekli tüm bilgilendirmeleri yapabiliyorum. Bursa içinde sipariş veren müşterilerime ise elden teslimat yapmaktayım.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img