13 Ağustos 2022 / 19:25

GELECEĞİN SANATÇILARINI PANDEMİ DE DURDURAMADI

Okumalısınız

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencileri, pandemi nedeniyle bir araya gelemedikleri için çalışmalarını online ortamda sürdürüyor.

BUÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda pandemi nedeniyle derslerin bir kısmı yüz yüze bir kısmı da çevrimiçi yürütülüyor. Yarıyıl boyunca kalabalık bir grup olması nedeniyle çalışmalarını çevrimiçi yapmak durumunda kalan 4. sınıf koro öğrencileri, ürünlerini salgın nedeniyle canlı konserlerle seyircilerle buluşturamadı.

Öğrenciler bu sorunu online ortamda çözmeyi başardı. Dijital ortamda bir araya gelen öğrenciler, hazırladıkları videolar aracılığı ile hem birlikte şarkı söylemenin mutluluğunu yaşıyor hem de çalışmalarını sergileme fırsatı buluyor.

Öğretim Görevlisi Şef Zeynep Göknur Yıldız yönetimindeki Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 4. sınıf korosu öğrencileri, dönem içerisinde birçok esere bu yöntem ile hayat verdi. Öğrenciler son olarak, düzenlemesi Hakan Önsöz’e ait olan Anonim Türkü “Kızılcıklar” eserini video kolaj yöntemi ile birleştirerek yayınladı.

Videoyu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=Lxz-yu9YY_k

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img