18 Eylül 2021 / 20:25

DİYARBAKIR ANNELERİ ZİYARETİ BAHANE İNSANLARI MAĞDUR ETMEK ŞAHANE (ÖZEL HABER)

Okumalısınız

Erdoğan PAÇİN/HABER MUDANYA-ÖZEL HABER

Mudanya’da faaliyet gösteren Anadolu Kültürleri Derneği akıllara zarar bir fiyaskoya imza attı.   “Diyarbakır Anneleri”ni ziyaret etmek için düzenlenen organizasyon turistik geziye dönüştü. İnsanların manevi duygularını hiçe sayan Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş Diyarbakır’a götürdüğü insanlardan usulsüz olarak otel ve yemek parası toplarken önceden rezervasyon yapılmadığı için bu insanların sokakta kalmasına neden oldu.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun Diyarbakır’da konaklama için otel sözü verdiğini ve sonrasında Valinin bu sözünü tutmadığını ifade eden Dernek Başkanı Sezer Aktaş, bu yalanı tutmayınca kafiledeki insanları Şanlı Urfa’ya götürdü. Burada da otel krizi yaşanmasına neden olan Aktaş 3. Sınıf bir otele insanları sokarken otel sahibi ile ödeme yapmamak için kavga çıkardı. Kalınan otelin ödemesi ise Diyarbakırlı bir STK başkanına metazori ile yaptırıldı.

 Olay şöyle meydana geldi:

Mudanya ve Bursa’daki iş insanlarına Diyarbakır Anneleri’ni ziyarete gideceklerini söyleyip hediyeler ve nakit para toplayan Dernek Başkanı Sezer Aktaş, daha sonra ekstradan geziye katılanlardan GAP turu düzenlediği gerekçesiyle para aldı.

STK, iş insanları, bazı belediyeler, esnaf odaları ve kooperatiflerden destek alan Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş, 41 kişi için ücretsiz tahsis edilen otobüs ile yola çıktı. Bu arada otobüste bulunan insanlardan 300-1000 TL arasında para topladığı netleşen Aktaş, 24 saat süren yolculuk sonrası Diyarbakır Annelerini ziyaret etti.  Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun konaklama konusunda söz verdiğini ancak bir daha telefonlara çıkmadığını iddia eden Aktaş bu defa Şanlı Urfa’ya gidileceğini söyledi. Esnaf Kefalet Odası Başkanı Arif Tak’ın yönlendirdiği birisi tarafından otel bulunacağını belirten Aktaş bu defa kafiledekileri Şanlıurfa’da bir otele yerleştirdi. Otel sahibi Sezer Aktaş’a 41 kişi için ödeme yapılması gerektiğini söyleyince Dernek Başkanı ödemeyi otelin bulunmasında yardım eden kişinin yapacağını ileri sürdü. Aracılık yapan şahıs maddiyat konusunda ödeme yapmayacağını ve sadece otel temin ettiğini ifade ederken Aktaş ile tartıştı. Daha fazla rezalet yaşanmaması için metazori sonucu şahıs ödeme yapmayı kabul etti.

5 YILDIZ OTELE GİDİYORUZ

Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş yüzde çoğunluğu bayanlardan oluşan kafileye kendisini affettireceğini ve bir milletvekilinin 5 yıldızlı otel ayarladığını ifade etti. Şanlı Urfa’da bir gece konaklamanın ardından 5 yıldızlı otel hayali kuran yolcular sözde otele 200 metre uzaklıkta otobüsten indirildi. Başkan Aktaş otobüsten dahi inmezken yolcular Erkek Öğrenci Yurduna götürüldü. Pandemi nedeniyle 1,5 yıldır kapalı olan yurdun hiç temizlenmediğini ve hijyenik olarak kalınmasının da mümkün olmadığını ifade eden görevli ‘Bu yurtta kapılarda kilit yok, çünkü burası otel değil.  Çarşaf, yastık ve üstünüze örteceğiniz bir örtü yok. Ayrıca bir hafta önce buraya hırsızlar girip 50 bin TL değerinde eşya çaldı. Burada kalırsanız can ve mal güvenliğinizi sağlamamız mümkün değil.’dedi. Dernek Başkanı Sezer Aktaş yaşananlara rağmen olaya müdahale etmezken sürekli olarak 2 milletvekili ile konuştuğunu ve vekillerin sözlerini yerine getirmediğini iddia etti. 

GRUP İKİYE AYRILDI

Morali bozulan kafile üyelerinden 14 kişi fiyatı uygun bir mekânda sıra gecesine katılırken Başkan Aktaş ise otelle ilgili sorulara muhatap kalmamak adına farklı bir sıra gecesine gitti. Sıra gecesi bitimi otele gitmeyi bekleyen insanlara yine konaklama için çözüm bulamadığını belirten Aktaş: “İki milletvekili ile görüştüm ama onlarda sözünde durmadı. Bunun için otobüste sabahlayıp Mardin’e gidelim. Orada bir çözüm bulacağım.” dedi. Bu sırada para ödemelerine rağmen konaklama sıkıntısı yaşadığını belirten aileler Sezer Aktaş ile artıştı. Aktaş: “ Para topladığı insanlara gelen gelir gelmeyen kalır.” diyerek 14 kişiyi gece yarısı sokak ortasında bırakıp Mardin’e yola çıktı. Bu sırada edinilen bilgiye göre Aktaş Milletvekilini arayıp: “Bulduğunuz yurtta yemek vardı, yataklar hazırdı ancak bu insanlar her nedense kalmak istemedi.” diye konuştu.

MACERA DEVAM EDİYOR

Sokakta bırakılan yolcular kendi imkanlarıyla otelde kaldı. Başkan Sezer Aktaş ertesi gün bu defa minibüs tutacağını ve Mardin’de buluşacaklarını yolculara söyledi. Minibüse binen 12 kişi gruba katılmak üzere yola çıktı. Ancak gelenleri beklemeyen Aktaş Şanlıurfa’ya geri döndü. Mardin’e varan 12 kişilik grup ise burada da ortada kaldı. Aktaş ve yanında bulunanlar Şanlı Urfa’da yemek yiyip Gaziantep’e yola çıkarken Mardin’e giden grup kendi imkanlarıyla Gaziantep’e gitti.1300TL bedel tutan minibüsün sadece 800 TL’sini ödeyen 500TL’yi de yine yolculara ödeten Aktaş, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in otel ayarladığı yalanını söyledi. Yola çıktığında insanlara tüm konaklama ve yeme içme masraflarını karşılama taahhüdü veren Aktaş’ın topladığı paraları neden insanlar için harcamadığı merak konusu.

YALAN ÜSTÜNE YALAN

Vali, Belediye Başkanları, Milletvekilleri ile hayal dünyasında görüşmeler yapan ve bu insanların da adını işlediği suçu örtmek için kullanan Sezer Aktaş kendisine hesap sormak isteyen dernek yöneticileriyle de tartıştı. Mağduriyet yaşayan kafile üyelerinin Bursa Valiliğine şikayet dilekçesi vereceği ve Savcılığa da suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img