24 Eylül 2021 / 14:20

Dernek Başkanından siyasi partilere tehdit: “Bizi hafife almasınlar bedelini gerçekten ödeyecekler” (ÖZEL HABER)

Okumalısınız

Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş Mudanya’da siyasi partiler tarafından yalnız bırakıldıklarını ileri sürüp tehditler savurdu. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ı 19 Mart’ta dernek yöneticileriyle ziyaret eden Sezer Aktaş: “Biz Mudanya’da gerçekten yalnız bırakılıyoruz siyasi partiler bizlere sahip çıkmıyorlar. Bizi hafife almasınlar bizi hafife aldıkları zaman gerçekten bedelini ödeyecekler. ”dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ve yönetimini eleştirip sürekli AK Parti Bursa İl Başkanı İl Başkanı Davut Gürkan’a şikâyet eden Sezer Aktaş şımarık tavrı ile dikkat çekti.

 SEZER AKTAŞ:

“BİZİ HAFİFE ALMASINLAR BİZİ HAFİFE ALDIKLARI ZAMAN GERÇEKTEN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER.”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’a sürekli olarak Mudanya AK Parti ilçe teşkilatını kötüleyen Sezer Aktaş şunları söyledi:

“Mudanya’da sıkıntılarımız var, Mudanya’da ötekileşme var, Mudanya’da bir rüzgâr var biz o rüzgârın arkasından gidiyorduk ama bu rüzgâr boş. Konya AK Parti İl Yönetiminden benim misafirim geldi aynı zamanda STK başkanı olan bu kişi için partime içeriye haber gönderiyorum ya bir hoş geldin deyin arkadaşlar. Ben şikayetçiyim şu anda. AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü oradan geçiyor bir hoş geldin dahi demiyor. Mudanya’da gerçekten yalnız bırakılıyoruz siyasi partiler bizlere sahip çıkmıyor. Biliyorsunuz STK’lar siyasete her zaman yön veren bir kurumdur. STK’ya önem vermenizi rica ediyorum. Bizi hafife almasınlar bizi hafife aldıkları zaman gerçekten bedelini ödeyecekler.

SEZER AKTAŞ AK PARTİ MUDANYA İLÇE TEŞKİLATINA DİL UZATTI:

 “BİRAZ HİZAYA GELMELERİ LAZIM!”

Biz erzak dağıtımına geçtik Mudanya’da, burada Büyükşehir’in logosunu paylaştık reklamını yaptık. Büyükşehir’imizin erzakını dağıtır kene Amerikan konuşmasıyla yaptırım uygulayarak başkan yardımcısı arayıp kesinlikle ‘Büyükşehir’in logosunu kaldırın bizi karşınıza almayın algı oluşturuyorsunuz’ dedi. Bunun özrü kabul edilemez. Büyükşehir bize erzak kolileri verdi İlçe Başkanlığında yönetimdeki Turgay Demirci, o ‘logoyu kaldırın algı oluşturuyor’ dedi. AK Parti İlçe Başkanlığı’nın yapamadıklarını biz yapıyoruz diye rahatsızlık duydular. Bu rahatsızlığı derneği Yalçın Başkan’ı telefonla arayıp dile getirdiler.  ‘Biz yardım dağıtmadık siz nasıl dağıtıyorsunuz?’ dediler. Bunu söyleyen ilçe yöneticisi Turgay Demirci. Bizim Büyükşehir’den alacağımız yardımda engellendi. 15-20 erzak geldi dağıttırılmadı. “

Sezer Aktaş ve Davut Gürkan’ın konuşmasına müdahil olan dernek üyesi Gül Durak’ın: “İnsanların ihtiyacı olan bir erzak bu. İnsanlar engel olunmasının nedenini soruyorlar kim engelliyor diye? Biz size tabi ki başka parti engel oldu, Büyükşehir engel oldu diyemiyoruz.” sözleri salonda soğuk rüzgarlar esti.  

AKTAŞ’TAN AK PARTİ MUDANYA İLÇE TEŞKİLATINA VERYANSIN

Sezer Aktaş Gül Durak’ın yaptığı konuşmadan rahatsızlık duyunca söz aldı. Aktaş AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’a: “Vatandaş hayırseverler bize bağış yaptığı zaman biz erzakı verdiğimizde memnun bir şekilde ayrılıyor. AK Parti İlçe Teşkilatına gittiği zaman vatandaş ‘Bak siz vermiyorsunuz alttaki dernek bize yardımda bulunuyor. Siz koskoca hükümetsiniz siz niye veremiyorsunuz? ‘diyor. Orada vatandaş bu durumu dile getiriyor. Sonra kendi ilçe başkan yardımcısı iki üç kişi gelip itiraf etti ‘Sizin yaptıklarınızı biz yapamayız sıkıntı oluyor’ dediler. İnsanlar AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’ndan çözüm bulamadıkları için bize geliyor ‘AMA BİRAZ HİZAYA GELMELERİ LAZIM’ bu benim kendi düşüncem. Ama takdir sizlerindir yönetici olarak neler yapacaksınız bizi bağlamaz. “dedi.

Davut Gürkan’a AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı’nı eleştiren dernek üyelerinden Erhan Emir Yılmaz ise şöyle konuştu:

İlçe Yönetiminin sürekli sahalarda olmaları lazım sürekli halkla diyalogda olması lazım sorun dinlemeleri lazım. Mudanya’da en çok eksiğimiz bu. Arkadaşların sahaya inmesi lazım. Yaptıklarını iyi ifade edemiyorlar kendilerini iyi ifade edemiyorlar. İlçe yönetimi sokaktaki vatandaşa tepeden bakma gibi bir algı oluşturduğunda bu tüm vatandaşlara yansıyor. Bu sebeple Mudanya’da bir kopukluk var. Refik Özen Milletvekilimiz Mudanya’da çok zayıfsınız diye bana bir toplantıda söyledi. Bunu bana değil yönetime sormanız lazım dedim. Yönetimdeki kişilere sorun onlar insinler sahaya diye cevap verdim.”dedi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img