11 Ağustos 2022 / 16:16

CHP MUDANYA İLÇE BAŞKANI ÖMER AYDIN’DAN MÜFTÜ İÇİN AÇIKLAMA

Okumalısınız

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun cuma vaazında yaptığı konuşma üzerine açıklama yaptı. Aydın: “Şaban Soytekinoğlu, böylesine hassas bir teraziyi senin eline kim verdi? Türkiye’de hangi gündemi değiştirmek için kullanman istendi.” dedi.

Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu tarafından yapılan konuşmalara STK ve derneklerden tepkiler büyüyor. CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın yaptığı yazışı açıklamada gündem değiştirmek için böyle bir konuşma yapıldığını vurguladı. Ömer Aydın açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“SELANİK GÖÇMENİ

Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun, camide vermiş olduğu vaazını dinlemişsinizdir. Dinleyemeyenler için, o nefret dilinden dökülen cümlelerin bir kısmını hatırlatayım.

‘ O kadroya bakın, yüzde 90’ı Selanik göçmeni sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş görünen Yahudi’ler. Aslında bunlar Müslüman değil.’

Şaban Soytekinoğlu, böylesine hassas bir teraziyi senin eline kim verdi? Türkiye’de hangi gündemi değiştirmek için kullanman istendi.

128 milyar dolar nerede gündemini mi? Yoksa, başka bir gündem mi?

Belki de Selanik’te doğmuş, iyi bir eğitim alarak asker olmuş, Trablusgarp, Balkan, Birinci Dünya ve İstiklal Savaşlarında vatanı ve milleti için göğüs göğüsse çarpışmış, İlkeleriyle bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti ve eserlerinin sayesinde, sen Şaban Soytekinoğlu olarak müftü olmanı borçlu olduğun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mü kast ediyorsun?

Göreviniz ne olursa olsun, bu kadar nankör ve çirkin söylemleriniz, yaşadığınız topluma da, Müslümanlara da asla yakışmıyor.

Eğer sömürge bir ülke olmadan, üzerinde özgürce yaşadığınız bir vatanın varsa, ki var. İşte Selanik’te doğan, bunca mücadelelerden sonra, kanla gözyaşı ile kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti topraklarında da son nefesini veren, O Büyük Komutan ve Komutanlara, onlarca şehit ve gazilerimize borçlusun.

Söylediklerinizden dolayı yüzün kızarır mı bilemem amma, Selanik ve o yöreden gelen topluma kin ve nefretinizi kusacak yerine, Bombalarla Filistin’de çocukları öldürenlere kussaydın, vaazı dinlenir bir Müftü olurdun.

Ömer AYDIN
CHP Mudanya İlçe Başkanı”

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img