22 Eylül 2021 / 10:32

CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın “İnci Söğütlü açıklama yapınca, bize de söz düşmüş oldu”

Okumalısınız

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü’nün “BİR BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜNÜN Kİ HERKESİ GÖREVE ÇAĞIRIYOR DA BİR TEK KENDİNİ GÖREVE ÇAĞIRAMIYOR.” başlıklı facebook paylaşımı sonrası yazılı açıklamada bulundu.

CHP İlçe Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın yaptığı yazılı açıklamada: ” İnci Söğütlü açıklama yapınca, bize de söz düşmüş oldu.” yazdı. Ömer Aydın’ın yaptığı açıklama şöyle:

SİNEKLİ BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin her yaz ihmal ettiği, bu yüzden de ilçemizin en önemli sorunu haline gelen sinekler konusu, gecen yıllarda olduğu gibi yine gündemimizde.

Yine küçük gibi görünen ancak içinde onlarca sorun barındıran bir konu ve yine AKP’nin inkar belediyecilik anlayışı ile karşı karşıyayız. Bildiğiniz gibi yalnız Kurban Bayramında değil, Mudanya’yı her zamanki gibi, yine sinekler istila etti. Konuyla ilgili Mudanya Belediye Başkanımız ilaçlama yetkisine sahip olan Bursa Büyükşehir Belediyesini göreve çağırırken; her zamanki gibi şehrin gerçek sorunlarını görmezden gelerek algı ve tabela belediyeciliği yapan Alinur Aktaş’ın yerine AKP Mudanya İlce Başkanı İnci Söğütlü açıklama yapınca, bize de söz düşmüş oldu. Büyükşehir belediyesi Bursa’nın tamamında yaşanan sinek sorununu çözemediğinden, İlçe başkanı da, Mudanya Belediye’sinin adını kullanarak hedef şaşırtmak istemektedir. AKP İlçe Başkanı kara ve sivri sinek artışlarıyla ilgili şikayetlerini, Bayram günlerinde zamanında toplanmayan çöpler yüzünden olduğunu iddia ediyor. Sanki bayramdan önce kara ve sivri sinekler yokmuş.

İlçe başkanına göre şikayette bulunan halk yalancı, sadece Büyükşehir Belediyesi ve AKP Teşkilatları doğru söylüyor. Mudanya Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, arife günü dahil bayram boyunca gece gündüz çalışırken, 1057 ton evsel atık toplandı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü her gün sabaha kadar yolları tankerlerle yıkadı, dezenfekte etti. Belediye sorumluluk alanında bulunan sahillerin temizliği bir an olsun aksamadı. Bu hizmetleri görmezden gelmek, gece gündüz çalışan, belediye personelinin emeğini hiçe saymak değil midir? Ayrıca kara ve sivri sinek popülasyonun arttığı hususundaki şikayetler belirleyici değil midir? Yalnız bayram günlerinde değil, sineklerin üremesi ve çoğalması aylar öncesinden başladığı ve tüm Bursa’yı sardığı ortada değil midir? Hiç mi kırsal mahalle köylerimize gitmediniz? Mudanya merkez dışında da kara ve sivri sinekler çok. Bu sorun yalnız Mudanya’nın sorunu değil, tüm Bursa’nın sorunudur. Genelde var olan ilaçlama yetersizliğini bayram günlerine taşımak ve Mudanya’yı örnek vererek hedef şaşırtmaya çalışan ilçe başkanı, bu soruların yanıtını verebilecek midir? AKP İlçe Başkanı İnci hanım, küçük olan ancak kurcaladıkça mide bulandıran sinek istilasından hızını alamamış ve sormuş. Ne olmuş Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi….Taş Mektep Restorasyonu Projesi….

Başkan, Yıldıztepe’ye doğru bir çıksanız, yapılanları bir yerinde görseniz, çalışan işçilerle sohbet etseniz, ardından da Tirilye’deki Taş Mektep’i de ziyaret etseniz, o güzelim tarihle buluşsanız, daha sonra köylerimize geçip belediyemizce oralarda verilen hizmetleri sorsanız, uzaktan eğitim gören öğrencilerimizin ögrenim mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için, cep telefonlarının dahi zor çektiği köylerdeki internet ağına bağlansanız, kendi çocuğunuzun da eğitim alabileceği, Türkiye’nin en büyük anaokulu Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’ni görseniz. İnci hanım ya gerçekleri görmezden gelmekte, yada, yaşadığı ilçenin sorunlarını bilmemekte, her zamanki gibi bilgi sahibi olamadan fikrini beyan etmektedir. Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da yalnız, reklam amaçlı adı yazılıdır. Hiç meraklanmayınız, Türkiye’de en çok borcu olan Büyükşehir Belediyeleri arasında yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesinde de iktidar olduğumuzda, bu sorunların hepsi gündemimizden çıkacaktır.

Tüm ilçelerle uyumlu çalışacak, siyasi rant gözetmeden, CHP İl Başkanımız Sn. İsmet Karaca’nın gündeme taşıması sonrası iptal edilen ve ihalesinden vaz geçilen, ceza garantili Elektronik Denetleme Sistemleri ve buna benzer halkın zararına olan, ranta dayalı projelerin peşinden koşmayan, kendisine oy versin vermesin tüm vatandaşların huzur ve mutluluğu için, partili partisiz tüm belediye başkanlarıyla uyumlu çalışacak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin hizmet anlayışına bağlı bir Büyükşehir Belediye Başkanıyla, Bursa tüm ilçeleriyle birlikte hak ettiği hizmetlerine kavuşacaktır.

Ömer Aydın

CHP Mudanya İlçe Başkanı”

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI İNCİ SÖĞÜTLÜ NE YAZDI?

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI
İNCİ SÖĞÜTLÜ

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü 24 Temmuz’da facebook hesabından paylaşımda bulundu. İnci Söğütlü tarafından yapılan paylaşımda şu satırlar yer aldı:

BİR BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜNÜN Kİ HERKESİ GÖREVE ÇAĞIRIYOR DA BİR TEK KENDİNİ GÖREVE ÇAĞIRAMIYOR.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz;Karasinek ve sivrisinek artışıyla ilgili aldığınız şikayetler görselde görüldüğü üzere Bayramın ilk günü dahi zamanında toplayamadığın çöpler yüzündendir. Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz gece gündüz demeden ilaçlama çalışmaları yapsa da sizin bayram günü bile toplamadığınız çöpler yüzünden etkili olamıyor maalesef.

HAYRİ TÜRKYILMAZ; Sen Büyükşehir Belediye’mizi göreve çağıracak son kişi bile değilsin!Hadi Yıllardır kendin hiçbir görevini yapmamana rağmen Mudanya’mıza hizmet eden Büyükşehir Belediye’mizi göreve çağırmaktan hiç utanmadın da Gece gündüz demeden çalışan emekçi kardeşlerimize iftira atmaktan, emeklerini görmezden gelmekten de mi utanmadın? Sen tatilde güneşlenirken, bayramda aileleriyle birlikte olamayıp canla başla çalışan emekçi kardeşlerimize bir özür borçlusun! Derhal kardeşlerimizden özür dile!Çöp toplamak sahilleri temizlemek tabiki ilçe belediyesi olarak sizin işiniz, bu basit ve asli göreviniz olan çalışmaları büyük bir işmiş gibi göstermeniz algı siyasetinden beslendiğinizi bir kez daha gözler önüne serdi Sahi ne oldu Yıldıztepe projeniz? Haziran ayında bitiyordu hani?? Ne oldu Büyükşehir Belediyesi’nden aldığın havuz, martılara hizmet etmeye devam mı? Nerede önce taşlarını yaptırdığın sonra da altına otopark yapacağın Atatürk Parkı ?Bir de kendi bütçenden yapıyormuşcasına reklamını yaptığın Taş Mektep projesine gelelim!! Lütfen Belediye bütçesinden ne kadar harcıyorsun, Devlet desteği ne kadar alıyorsun bunları da bilahare açıklarsan Mudanya Halkı’mızın gerçekleri görmesine sebep olursunYapacak bir şey olmayınca boş atarsın ama dolu tutamazsın, böyle konuşursun… Bizim senin gibi atıp tutmaya da konuşmaya da vaktimiz yok.

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ!”

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img