13 Ağustos 2022 / 18:12

BURSA’NIN İLK E-PAZARI EMEĞİN KALBİ AÇILIYOR

Okumalısınız

Osmangazi Belediyesi öncülüğünde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) ve Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği işbirliğinde hayata geçirilen, Bursa’nın ilk e-pazarı emeginkalbi.com’a başvurular başladı.

Bursalı esnaf, işletme, çiftçi, ev hanımı, zanatkâr ve girişimcilerin ücretsiz, aracısız, komisyonsuz, reklam ve tanıtım gideri olmadan ürünlerini Bursa ve Türkiye’nin her yerine satabilecekleri emeğinkalbi.com açılıyor. Bursalı esnaf ve işletmelere can suyu olacak emeginkalbi.com için başvuru süreci başlarken, sitenin bir ay içerisinde satışa hazır hale getirilmesi planlanıyor.

PANDEMİ İLE E-TİCARET HIZ KAZANDI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, pandeminin etkisiyle son bir yıldır tüketici alışkanlıklarında büyük değişimler yaşandığını kaydetti. Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde ticaretin boyut değiştirdiğini ifade eden İsmail Kuş, “Dünya ölçeğinde alınan tedbirler ve sağlık endişeleri, her yaş grubundan insanı temel ihtiyaçları ve diğer alışverişleri için e-ticarete yönlendirdi. Ürün ve hizmeti, temassız şekilde müşteri ile buluşturmak  önem kazandı. Emeğin Kalbi projesinin son dönemde büyük zorluklarla mücadele eden esnafımıza önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

KOMİSYON OLMAMASI BÜYÜK AVANTAJ

E-ticarette firmaların yaşadığı en büyük sıkıntının komisyon oranları olduğuna dikkati çeken İsmail Kuş, “Firmalarımız e-ticaret sitelerine üye olduğunda yüzde 25’lere varan komisyonlar ödüyor. Ancak bu projede komisyon yok. Tamamen esnafın faydasına yönelik hazırlanmış. BTSO olarak böyle bir projeye katkı koymaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a ve destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK VE E-BELEDİYECİLİK BÜTÜNLEŞTİ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, pandemi nedeniyle değişen şartları göz önünde bulundurarak sosyal belediyecilik ve e-belediyeciliği bütünleştirdiklerini söyledi. Türkiye’nin komisyonsuz, aracısız, bir şehre ait ilk ve en büyük e-pazarını açtıklarını söyleyen Dündar, “Esnaflarımız, işletmecilerimiz, çiftçimiz, kooperatiflerimiz, ev hanımları, öğrenciler, girişimciler, zanaatkarlar e-pazarda ücretsiz şekilde dükkan açabilecek, ürünlerini Bursa ve Türkiye’nin her yerine satabilecek. Paylaşmanın bereketini, dayanışmanın gücünü emeğinkalbi.com ile bir tık öteye taşıyoruz.” dedi.

ÜRETİCİNİN EMEĞİ, BURSA’NIN DEĞERİ

‘Üreticinin emeği, Bursa’nın değeri’ mottosuyla hayata geçirdikleri projeye dahil olmak isteyenlerin emeginkalbi.com adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerektiğini ifade eden Dündar, “Bu formu doldurduktan sonra arzu edilen bir kargo firması ile anlaşma yapılabilecek. Onay sürecinin ardından da güvenli satış başlayacaktır. Yapılacak olan işlemler üzerinden Osmangazi Belediyesi herhangi bir ücret almayacaktır. Esnafımız ve vatandaşlarımız için bu sistemi oluşturduk. Esnafımız da bu projeye ile hem dükkanlarında da hem de dijital ortamda satışlarını yapabilecek. İlçemiz ve şehrimiz adına bu projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img