05 Mayıs 2021 / 10:35

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ “SÜRDÜRÜLEBİLİR KAMPÜS” PROJESİNİ BAŞLATIYOR!

Okumalısınız

Bursa Uludağ Üniversitesi, kampüs faaliyetlerini daha çevre dostu bir aşamaya taşımak ve sürdürülebilir kalkınma amaçlarına hizmet edebilmek için sürdürülebilir kampüs projesini başlatıyor.

Proje kapsamında bugüne kadar kampüste yapılmış olan çevresel iyileştirme ve sürdürülebilirlik çalışmalarına yenileri eklenecek ve kampüste ortak bir sürdürülebilirlik kültürü oluşturulmaya çalışılacaktır. Projede ele alınacak konu başlıklarından bazıları aşağıdaki gibi:

  • Sürdürülebilirlik eğitimi ve araştırmaları
  • Sürdürülebilir yeşil alan yönetimi
  • Sürdürülebilir enerji yönetimi ve iklim değişikliği
  • Döngüsel ekonomi ve atık yönetimi
  • Sürdürülebilir su yönetimi
  • Sürdürülebilir ulaşım yönetimi
  • Sürdürülebilir yapılaşma yönetimi

Proje çalışmalarının koordinasyonunu sağlamak üzere BUÜ Kalite Koordinatörlüğü bünyesinde bir Sürdürülebilirlik Ofisi oluşturuldu. Sürdürülebilirlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi için üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin uzmanlıklarına, fikir ve önerilerine başvurulacak.

Proje kapsamında, sürdürülebilirlik sertifikasyonu için uluslararası kuruluşlara da başvurular yapılacak, üniversitemizin sürdürülebilirlik faaliyetlerinin görünürlüğü artırılacak.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

BAŞKAN TÜRKYILMAZ : “ÜST YAPI ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR”

Mudanya Belediyesi’nin çalışmalarını vatandaşlara ve takipçilerine duyurmak için sosyal medyayı aktif kullanan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz bu defa...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img