14 Eylül 2021 / 18:50

BİLGİNİN OLMADIĞI YERDE KOMPLO TEORİLERİ TÜRÜYOR

Okumalısınız

Koronavirüs mutasyonu haberlerinin yayılması ve yeni mutasyonun görüldüğü ülkelere uygulanan uçuş yasağı sosyal medyada yeni bir panik havası yarattı.

Tartışma platformu olarak da görülen Reddit, Ekşisözlük ve Twitter’da ortaya atılan temelsiz iddialar panik ve kaos ortamı oluşturdu.

Bu gibi kriz durumlarının uzman iletişimciler tarafından yönetilmesi gerektiğini savunan İletişim Uzmanı Hatice Kumalar, “İnsanlar güvenilir gördükleri kaynaklardan açıklama duymadıklarında kendi açıklamalarını yaratıyor. Bilgi temelsiz ve kişisel öngörülere dayanan bu fikirler sosyal medyada ışık hızında yayılarak bilgi kirliliği yaratıyor. Öyle ki bir yerden sonra gerçekler baskılanabiliyor. Yetkililerin bilgi kirliliğine mahal vermeden harekete geçmesi, toplumu bilgilendirici açıklamalar sunması elzemdir” ifadelerini kullandı. 

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Her yer Instagram her yer TikTok

Okullar açıldı, çocuklar sınıflara döndüler. Öğrenciler farklı nedenlerden dolayı telefonlarını da yanlarına alıyorlar. ESET uzmanları çocukların telefonlarını nasıl kullandıkları...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img