12 Mayıs 2022 / 05:37

BEBEK BESLENMESİNDE TAHILLI MAMA ÖNEMLİ

Okumalısınız

Beslenme kaynağı bakımından zengin olmasının yanında gerek doyuruculuğu gerekse besleyiciliğiyle de dikkat çeken tahıllı mamalar, bebeklerin fiziksel gelişimine ve sindirim sistemine doğrudan destek sağlıyor.

Mamaların içerisinde bulunması önerilen tahılların organik olması ve iyi üretim şartlarında geliştirilmesi ise bebek beslenmesinde büyük önem taşıyor. Kalsiyum açısından zengin olan tahıllı mama seçimlerinde organik ürün sertifikalandırma kurumları tarafından sertifikalandırılmış olması ve Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım logosunun da bulunur olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.  

Bebeklerin besin piramidinde neredeyse en geniş yere sahip olan tahıllar, ayına uygun sağlıklı gelişimlerine de büyük ölçüde etki ediyor. Bebeklerin tahıl tüketimi sırasında hazımsızlık çekmemesi için enzimatik hidroliz yöntemiyle üretilen sindirim sistemini destekleyen mamaların tercih edilmesi ön plana çıkıyor. Ebeveynlerine göre oldukça farklı bir beslenme programı olan bebekler, klasik sofra yiyeceklerinden yeterli derecede besin desteğini tam anlamıyla sağlayamıyor.

Bu anlamda bebeklerin beslenme rutinine özel üretilmiş olan tahıllı mamalar, anne mutfağının en önemli destekçilerinde biri olarak yerini alıyor. Bebek beslenmesine uygun bir şekilde kontrollü organik tarımla yetişen tahılları barındıran mamalar, gerekli besinsel ihtiyaçlarını karşılayarak, gelecek nesillerin sağlıklı gelişimine olumlu yönde katkı sağlıyor. 

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img