12 Ağustos 2022 / 01:59

BAKKA HEYETİNDEN BTSO PROJELERİNE TAM NOT

Okumalısınız

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı BAKKA, Bursa çıkarması kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde BTSO tarafından hayata geçirilen GUHEM’de incelemelerde bulundu. Bu ziyarette konuşan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, “BTSO’nun projeleri Bursa’da kalkınmanın yolunu açıyor” dedi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) heyeti, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) ev sahipliğinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası BTSO’nun iştiraklerini ziyaret etti. Ziyaretin sonunda heyet, Panorama 1326 Müzesi’ni de gezdi.

‘GUHEM, ALANINDA TEK’

Heyet, BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak’ın eşliğinde ilk olarak BTSO öncülüğünde Bursa’ya kazandırılan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi’ni (GUHEM) ziyaret etti. Uzay çalışmalarında Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı merkezlerinden biri olan GUHEM’in, gençlere havacılık alanında ilham vereceğini vurgulayan BEBKA Genel Sekreteri Durak, “GUHEM, çocukların ve gençlerin uzay merakını doludizgin yaşayacağı interaktif bir merkez olmasıyla alanında tek olma özelliğine sahip. GUHEM’den sonra da misafirlerimizi Bursa Model Fabrika, Bursa Enerji Verimliliği Merkezi, Bursa Mutfak Akademi, Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi & İleri Kompozit Malzeme Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezi ile Osmangazi Belediyesi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ardından uğurladık. Yeni işbirliği imkânlarını da ele aldığımız çok verimli bir buluşma oldu” diye konuştu.

‘BURSA, ÇEKİM NOKTASI’

Bursa’nın sanayi ve ticaret alanında en önemli çekim noktalarından biri olduğuna dikkati çeken BAKKA Planlama Birim Başkanı Mehmet Çetinkaya da “Bursa’da, özellikle BEBKA’nın destek verdiği projeler kapsamında bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. BTSO’nun Bursa’ya ve Türkiye’ye kazandırdığı projeler sayesinde ekonomik kalkınmanın yolu açılmış oluyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın kaynak verimliliği teması kapsamında Bursa’da birçok önemli merkez kurulmuş. Biz de her biri alanında öncü ve ilk olma niteliği taşıyan merkezleri farkındalık oluşturmak için yerinde görmüş olduk. Sanayicilerimiz ve halkımız açısından örnek teşkil edebilecek projeler hayata geçirilerek Bursa’ya değer katılmaya devam ediliyor. Tüm Türkiye’nin görmesi gereken merkezleri sanayicilerimiz ve paydaşlarımız ile birlikte ajansımızın işbirliğinde Bursa’da inceleme fırsatı bulmuş olduk.” ifadelerini kullandı.

‘LOKOMOTİF BİR KENT’

Reymer Tekstil Genel Müdürü Çağrı Pekdiker, Bursa’nın diğer şehirlere öncülük ettiğinin altını çizerek, “BTSO Mutfak Akademi, bizim için çok güzel bir sürpriz oldu, hiç beklemediğimiz bir konsepte sahipti. İçerisinde uygulama, eğitim ve danışmanlık bulunduran bir merkez. Düzenlenen ziyaretlerden çok keyif aldım” dedi. Karmas Limited Şirketi Yöneticisi Tunca Cebeci ise “BEBKA ile BTSO’nun düzenlemiş olduğu bu etkinlik çerçevesinde Bursa Model Fabrika’da gördüğümüz ekipmanlar, Zonguldak’taki sanayi sektöründeki gelecek adımlarımıza ışık tutacaktır” diye konuştu. Düzenlenen gezi için BEBKA, BTSO ve BAKKA’ya teşekkürlerini ileten Ankaralılar Otomotiv Müdürü Serdar Baytemür, “Konu olan yerlerde bilgi birikimi çok yüksek kişilerden aldığımız görüşler sayesinde çok verimli bir gezide bulunduk. Bursa, her sektörde lokomotif bir kent. Bu nedenle bizim Bursa’dan öğreneceğimiz çok şey var” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

MUDANYA KIYILARININ “MAVİ SİT” İLAN EDİLSİN

Marmara Denizi’nin mevcut çevresel durumu ve geleceği, Mudanya Deniz Çalıştayı’nda konuşuldu. Çalıştayda, Marmara’nın COP26 İklim Zirvesi’nde benimsenen ilkeler doğrultusunda...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img