18 Eylül 2021 / 14:03

MUDANYA’DA STK ELİYLE DİLENCİLİK (Özel Haber)

Okumalısınız

ERDOĞAN PAÇİN-ÖZEL HABER/HABER MUDANYA

Mudanya’da faaliyet gösteren ve Diyarbakır Annelerini ziyareti bahane ederek yanında götürdüğü kafileye adeta eziyet çektiren Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş ile ilgili olarak Bursa Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne şikâyet dilekçeleri ulaşırken dernekte denetleme ve inceleme yapıldı. STK yöneticilerine giderek yardım ve para talebinde bulunan ancak bu yöneticilerin iddialarına göre adeta dilencilik yaparak insanların iyi niyetini suiistimal eden Başkan Sezer Aktaş, geziye katılan dernek yöneticilerinden aldığı paraya karşılık dahi makbuz kesmezken sosyal medya hesabından da olayı haber yapan gazetecilere hakaret etmeyi sürdürdü. Sezer Aktaş’ın Makedon’ya gezisi düzenlemek için STK’ların kapısını çaldığı haberi Mudanya’da konuşulmaya başlandı.

Mudanya’dan Diyarbakır Annelerini ziyaret için yola çıkan kafile ile ilgili halkı yanlış bilgilendiren Sezer Aktaş adeta çok önemli bir iş başarmış tavrıyla kendisini savunmayı sürdürüyor. Diyarbakır Annelerini ziyaret eden Aktaş’a bu konuda eleştiri yapılmazken ziyaret sonrası yaşattıkları için insanlar hesap sormakta. Vali Münir Karaloğlu’nu konaklama yeri ayarlamamakla suçlayan Aktaş Şanlıurfa’daki otel rezaletini gizlemeye çalışıyor.

ODA BAŞKANI BAKAY: “ŞOKE OLDUM”

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay Bursa’dan gelen kafile için endişe duyduğunu ifade etti. Bakay yaşanan rezalet için şunları söyledi:

“Bursa’dan Arif Tak Başkan bizi aradı ve sadece yol göstermek adına yardımcı olmamızı istedi. Sonra Dernek Başkanı Sezer Aktaş otel ayarlamamız için yardım istedi. Kişi başı 90 TL. olan bir otel ayarladık. Öğlen ya da akşam yemeğini de birlik olarak biz verelim dedik. Başkan Aktaş tamam dedi ancak kafile otele yerleştikten sonra otel sahibi beni arayıp dernek başkanının ödeme yapmadığını ve benim ödeyeceğimi söylemiş. Ben oteli ödeme sözü vermediğimi Sezer Aktaş’ı arayıp söyledim. Para vermeyeceğini ödeme yapmayacağını ifade etti. Tatsızlık çıkmaması için yükü üzerimize aldık. Günler sonra bizden ödeme bilgisi isteyip para yolladılar. Böyle kötü bir organizasyon karşısında bende şoke oldum.” 

ARİF TAK: “BECEREMEMİŞLER”

Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak yaşanan üzücü olaylar karşısında şaşkınlığını gizleyemediği ifade etti. Arif Tak: “Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş ve yönetimi beni ziyarete geldi. Vali Münir Karaloğlu’na götürmek için hediye istediler bende tamam dedim. Ayrıca kestane şekeri hazırladım ancak Vali Bey onları kabul etmemiş hediyeler geri geldi beceremediler daha doğrusu. Vali Bey ile görüştüm kendisi bana gelişi güzel bir derneği kabul edemeyeceğini ve özel kalemin defalarca aranarak rahatsız edildiğini söyledi. Adeta baskı yaparcasına telefonlar açılınca Vali Bey bu derneği kabul etmemiş. Ne ben nede Şanlıurfa’daki birlik başkanı arkadaşım otel parası ödeme sözü vermedik. Oradaki başkanlara telefon ettim yardımcı olmaları için Urfa akşam yemeği ikram ederim dedi. Diğer başkanımız otel bulma konusunda yardımcı olurum dedi ama kimse ödeme sözü vermedi ki bu zaten mümkün değil. Otelde Sezer Aktaş hesap ödememek için kavga çıkartmış tartışmalar olmuş. Konu uzamasın diye Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakayödeme yaptı diye biliyorum. Bu dernek geziye çıkıyor her şey bedava böyle şey olur mu Allah aşkına? Bana gezi öncesi 10 kişi geldi ve ağırladım onları. Yanımda 3 saat kadar kaldılar. Ben onların yanında sadece telefon ettim hem Urfa’ya hem Gaziantep’e hem de Diyarbakır’a. Diyarbakır hiçbir şey yapamam dedi. Mardin’i kendimiz hallederiz dediler ancak tamamen yanlış yaptılar. Yola çıkıp insanları maceraya sürüklemeleri son derece yanlış. Bu işi becerememişler. ” dedi.

BİTMEYEN AJİTASTON YAPIYOR

Haber Mudanya Gazetesi’nde manşet olarak yayınlanan özel haberi anlayamayan ve algı yaratmak için sosyal medya hesabından klavye şovmenliği yapan Sezer Aktaş ve dernek yönetiminin Diyarbakır Annelerine gitmesi konusunda bir sorun bulunmuyor. Ancak Aktaş ve yönetimin bu ziyaret sonrası insanları mağdur etmesi gözden kaçmıyor. Haberde Sezer Aktaş’ın Diyarbakır Annelerini bahane ederek gezi düzenlemesi, dernek yönetiminde bulunan ve geziye katılan insanlardan para toplamasına rağmen makbuz kesmemesi dikkat çekiyor. Sürekli olarak Diyarbakır Annelerini ziyareti gündeme getiren ancak insanlardan para toplayıp otel yerine saatlerce otobüste konaklatan Sezer Aktaş, yaptığı hataların üzerini Diyarbakır Annelerini ziyaret bahanesiyle kapatmaya çalışmakta.

İŞTE GERÇEKLER

Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş Mudanya’dan başlayan gezi sonrası Diyarbakır’a giderek orada bulunan anneleri ziyaret etti, buraya kadar bir sorun yok. Sezer Aktaş’ın ve Dernek yönetiminin bu ziyareti ile alakalı kimse ağzını açmayıp eleştiride dahi bulunmazken Aktaş yaptığı tüm hataların üzerini bu bahane ile kapatmaya çalıştı.  

SEZER AKTAŞ VE YÖNETİMİ NELER YAPTI:

1-Diyarbakır Anneleri ziyaret edildi ve anneler ile sohbet edilip açıları paylaşıldı. Bu konuyla ilgili hiçbir sorun bulunmamakta.

2-Anadolu Kültürleri Derneği Başkanı Sezer Aktaş Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu’ndan randevu alındığını ve valinin kalacak yer ayarladığını söyledi. Aktaş daha sonda valinin telefonlara çıkmadığını bahane ederek kafileyi Şanlıurfa’ya götürdü. Vali Münir Karaloğlu’na hakaretler yağdıran Aktaş tehditler savurdu.

3-Şanlıurfa’ya kadar sürüklenen kafile apar topar bir otele sokuldu. Organizasyonsuz bir şekilde otele getirilen kafile gelişi güzel odalara yerleştirildi. Dernek Başkanı Sezer Aktaş otel yöneticileriyle para ödememek için lobide kavga çıkarttı. Kavga sonrası ödemeyi Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay yaptı.

4-Şanlıurfa’da kalınan otelde yaptığı hatayı affettireceğini ve bir milletvekilinin 5 yıldızlı otel sözü verdiğini ifade eden Aktaş adeta insanlarla alay ederek 1,5 yıldır kapalı olan erkek öğrenci yurduna misafirleri yönlendirdi. Aktaş bu yurda gelmezken insanları nankörlükle ve yer beğenmemekle suçladı.

 5-Yönetiminde bulunan insanlardan para toplayan ve makbuz kesmeyen Aktaş şikayet dilekçesi verenlere tehditler yağdırmayı sürdürüyor.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img