25 Eylül 2021 / 16:01

106 YILDIR AYNI GURUR

Okumalısınız

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 15’liler Alayı Yürüyüşü ve Çanakkale platosuna dönüştürülen alanda cephede yaşananların sergilendiği tiyatral gösteri, vatandaşlar tarafından büyük bir gururla izledi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı nedeniyle Çanakkale’de 5 bin şehitle Halep’ten sonra en fazla şehit veren Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler Tophane Meydanı’ndan başlayan 15’liler Alayı yürüyüşü ile start aldı.

Cepheye giden 15’lileri canlandıran Mihraplı Abdülkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Çanakkale Türküsü ve marşlar söyleyerek, çarşı boyunca yürüyerek UNESCO Meydanı’na ulaştı. 15’lilerin emaneti olarak Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim, burada öğrenciler tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a takdim edildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bir diğer etkinlik ise Tarihi Belediye Binası önündeki UNESCO Meydanı’nda yapıldı. Meydan Çanakkale platosuna dönüştürülürken, Seyrü Keyf Tiyatro Topluluğu, Mecidiye Tabyasında Seyit Onbaşı’nın dev top mermisini kaldırması ve Ocean Zırhlısının vurulması anını canlandırdı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da dikkatle izlediği gösteride bazı vatandaş gözyaşlarına hakim olamadı.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Son Haberler

Yangın Bölgesine Akademik Destek

Bodrum Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Bodrum’daki yangın bölgelerde inceleme yaptı. Yanan bölgelerin rehabilitasyon çalışmalarında önemli rol oynayacak...
- Reklamlar -spot_img

Diğer Haberler

- Advertisement -spot_img