8 C
Bursa
Salı, Ekim 27, 2020

TÜRKYILMAZ’IN ÖVDÜĞÜ EVRENSEL BAYİLERE SADECE 7 ADET DAĞITILIYOR

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

NE RANDIMAN AMA…

Mudanya Belediye meclis toplantısında Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın çok okunduğunu iddia ettiği Evrensel Gazetesi’nin bayilere sadece 7 adet dağıtıldığı ortaya çıktı.

Ayda toplam 210 adet dağıtılan gazetenin ne kadarının iade edildiği tam olarak açıklanmazken, Türkyılmaz: “Mudanya’da Evrensel gazetesi oldukça çok okunur, okuru da vardır taraftarı da vardır” demişti.

Yerel Gazetelere yapılan anket ile randıman alamadıklarına dair ilanı kesen son olarak ta Haber Mudanya Gazetesi’nin hakkı olan resmi ilanlarını vermeyi reddeden Mudanya Belediyesi yine baltayı taşa vurdu. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın öve öve bitiremediği Evrensel Gazetesi’nin 2 market ve 1 bayiye toplamda 7 adet günlük olarak dağıtıldığı resmi olarak dağıtım raporlarına geçti.

AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman

AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman Türkyılmaz’a: “Siz veya sizin basın danışmanınız basınla ilgilenen arkadaşın Mudanya’da ki yerel gazetelerle alakalı ifadesi vardı, randımanları düşük olduğu için yollarımız ayırdık ve haber göndermiyoruz gibi ifadesini yine basından okuduk. Fakat hangi randımanı gördünüz ve randıman elde ettiniz ki 25 Şubat Kestel Yöre Gazetesi’ne bayram tebriği için 1168 lira para ödenmiş, yine 25 Şubat günü Evrensel Gazetesine 4500 lira gibi bir para ödenmiş. Şimdi Kestel’de ki Yöre Gazetesi’nin Mudanya ile ne alakası var? Yani şeytan azapta gerek yenge kontenjanı mı kullanıldı diye insanın aklına geliyor? 25 Şubat Evrensel Gazetesi’ne bir para vermişiz ama buradaki yerel gazetelere randımanı düşük diye destek vermiyoruz. Bunu da sizin ve kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.” dedi.

Kadir Kahraman’ın sorularına cevap veren Hayri Türkyılmaz’ın açıklamaları adeta şaşırttı. Türkyılmaz şöyle konuştu:

Anketlerle o gazetecilerle ilgili söyleyeyim gerçi benim sözüm değil başka şekilde söylenemez miydi söylenebilirdi. Sürekli olarak göreve geldiğimiz günden beri anketler yapıyoruz sürekli ve bu anketlerde Mudanya’da ki hemşehrilerimiz yerelde hangi gazeteyi okuyor , Bursa genelinde hangi gazeteyi okuyor, yerelde hangi televizyonu izliyor, Bursa’da ve ulusal anlamda hangi televizyonu izliyor, hangi gazeteleri okuyor bir çok sorular gelir. Bunula beraber mahallesiyle sokağıyla yaşadığı Mudanya ile ilgili istediği veya düşündüğü sorun veya hayali neyse onları da alıyoruz o beklentide kalıyoruz. Yaptığımız bütün çalışmalar onların bütünü içerisinde. Yapılan anket çalışmalarında Mudanya’mızda okunan isim vermeyeceğim şu şu gazeteler okunan, çok okunan şunlar hiç okunmayan hiç bilinmeyen dahi var. ”

Türkyılmaz’ın açıklaması üzerine söze girmek isteyen Kadir Kahraman’a: “Cevap vermeyin lütfen ”diye el işareti yapan Türkyılmaz tepkisini dile getirirken”, Kahraman ise: “Evrensel Gazetesi ne kadar okunuyor çok merak ettim Kestel’deki Yöre Gazetesi ne kadar okunuyor başkanım söylediğiniz hiç mantıklı değil ki.”dedi. Hayri Türkyılmaz ise: “ Evrensel Gazetesi oldukça fazla yönüyle fikir vermiştir. Oda sanırım bayram şeyiyle ilgili ve Mudanya’da Evrensel gazetesi oldukça çok okunur, okuru da vardır taraftarı da vardır.”dedi.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -