8 C
Bursa
Cumartesi, Ekim 31, 2020

TÜRKYILMAZ BÜYÜK LAF ETTİ AMA YETKİYİ DE İADE ETTİ

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Bursa’da yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP’li meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesi’nden Mudanya sahillerin ile ilgi yetki istedi, büyükşehir meclisi oy birliğiyle ilçe belediyelerine yetkiyi devretti. CHP’li Mudanya Belediyesi; meclis kararıyla kendisine verilen sahillerdeki yetkiyi kabul etmediğini açıkladı. Oysa Mudanya Belediye Bakanı Hayri Türkyılmaz sahilleri almak için hazineye dilekçe yazdığını ve sahilleri istediklerini söylemişti.

Sahilleri almak için hazineye dahi dilekçe yazan Mudanya Belediyesi bu defa 2 ay geçmeden personel ve teknik imkansızlıklar nedeniyle ilçedeki plajlarda, zabıta ve cankurtaran hizmeti, mantar serme, kıyı temizliği ile bakım ve onarım yapamayacağını resmi yazı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi.

AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman

MECLİSTE İDDİALIYDI SONRADAN CAYDI

Mudanya Belediye Meclis toplantısında AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman ile adeta tartışmaya girip sahilleri vermemek konusunda iddialı sözler söyleyen Hayri Türkyılmaz Kadir Kahraman’ın:  “Sahilleri istemiyorsanız Büyükşehir’e verin. Sayın Başkan o oylama yapılırken salonda neden yoktunuz. Vatandaşı niçin mağdur ediyorsunuz?” Sorusuna,: “Tabi ki bu sahillerle ilgili Büyükşehir meclisi kararından sonra Büyükşehir Belediyesi bakamıyoruz, yapamıyoruz paramız yok gücümüz yok deyince biz dedik ki biz 2 yıl olmaz biz istiyoruz ki Mudanya’daki bütün sahiller Mudanyalıların olsun. Gerçek sahibi kim? Hazine hazineye yazdık dilekçemizi bu sahillerin Mudanya Belediyesi’ne tahsisini istedik henüz daha cevap gelmedi.” demişti

Sahilleri alacaklarını ve en iyi hizmeti vereceklerini iddia eden Hayri Türkyılmaz’ın başında bulunduğu Mudanya Belediyesi pabucu bağlı görünce Kadir Kahraman’ın uyarısına rağmen büyük söz söyledi. Mudanya Belediyesi sahillerdeki yetkiyi Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne iade etti. Mudanya’da “Yaptık, yapıyoruz, yapacağız” gibi laflar söyleyen Türkyılmaz’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne efelenmesi sonrası yaptığı bu harekete nasıl bir açıklama getireceği merak ediliyor.

SÖĞÜTLÜ TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü, “Hayri Türkyılmaz ilçesine hizmet etmek yerine suni gündemler ve polemiklerle, algı oluşturmaya çalışıyor. Adeta Mudanya halkının aklıyla alay ediyor.”dedi.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü 15 Temmuz’da Hayri Türkyılmaz’ın katılmadığı ve protokolde yer almadığı törende bu fotoğrafı vermişti.

Söğütlü Türkyılmaz ve Kadir Kahraman’ın sahillerle ilgili diyaloglarında meclis salonunda olduğunu ve Belediye Başkanının bu kadar kısa zamanda söylediklerinden nasıl vazgeçtiğine aklı sır erdiremediğini ifade etti.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -