8 C
Bursa
Çarşamba, Ekim 21, 2020

Sporcu kadınların canlı yayınları ilham veriyor

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

 Önde gelen mobil kısa video platformu TikTok, Türkiye’nin yetenekli ve başarılı kadın sporcularıyla işbirliği yapıyor. Kadınların toplumdaki yerini, başta spor olmak üzere pek çok başarı hikayesiyle vurgulamak isteyen TikTok; 17 – 23 Ağustos tarihleri arası her gün gerçekleştirilen bir canlı yayın video serisi başlattı. Canlı yayın serisinde kadınlar izleyiciler için egzersizler yapacak, soru cevap oturumları düzenleyecek ve başarı hikayelerini paylaşacaklar.

Yeteneklerin ve gayretlerin sergilendiği bir platform olan TikTok’un canlı yayın serisine katılan en iyi kadın sporcular, paylaştıkları kısa videolar ve platformdaki motivasyonel canlı yayın oturumlarıyla kullanıcılara örnek oluyor. İnsanların ilham alabileceği bir platformun hafta boyunca her gün gerçekleşen canlı yayın dizisine gazeteci ve spor yorumcusu Nihan Cabbaroğlu (@nihancab) moderatörlük yapacak.

17 Ağustos’ta başlayan serinin ilk gününde, fitness koçu ve pilates hocası İrem İrdem (@irdemirem) favori antrenmanını kullanıcılarla paylaştı. İrdem, antrenmanın ardından altın madalya sahibi dünya şampiyonu milli tekvandocu Kübra Dağlı’yla (@kubra.dagli) birlikte canlı yayın düzenledi. 18 Ağustos’ta fizyoterapist ve pilates eğitmeni Merve Belen (@evdespor) “Merve Belen ile Pilates” adlı canlı yayın şovunda pilates dersi verdi. Belen’in paylaşımını ve dansçı antrenör Işıl Çelik (@isil_celik) ve olimpik jimnastikçi Tutya Yılmaz (@tutya.yilmaz) izledi.

Hafta boyunca canlı yayın serisine ev sahipliği yapacak ve antrenmanlarını paylaşacak diğer kadın sporcular arasında kısa mesafe koşucusu ve atlet Birsen Bekgöz (@birsenbekgoz), dansçı Deren Soydemir (@derensoydemir), milli eskrimci Deniz Ünlüdağ (@denizunludag), milli basketbol oyuncusu Bahar Çağlar (@baharcaglar09) ve milli aerobik jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı (@aysebegumonbasi) yer alıyor.

TikTok; içerik üreticilerinin yeteneklerini sergilemelerine ve kullanıcılara ilham vermelerine uygun platform olarak popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Canlı yayınların takvimine erişmek için, TikTok etkinlik sayfasına bakabilirsiniz.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -