8 C
Bursa
Pazartesi, Ekim 19, 2020

SAHNELERİN PRENSİ ÇEVİK İLE ÇOK ÖZEL…(video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Çiçeğim şarkısıyla çok önemli yol kat eden ses sanatçısı Mehmet Çevik Haber Mudanya’ya özel açıklamalarda bulundu.

Bursa’nın seçkin mekânı Çırağan Bademli’de sahne hakimiyeti ve şovlarıyla gönüllere taht kuran Mehmet Çevik sempatik tavrı ve işine profesyonel bakış açısıyla ilgili yaşadıklarını anlattı.

MEHMET ÇEVİK’İ TANIYABİLİR MİYİZ?

Mehmet Çevik 10 seneden beri Bursa’da eğlencenin nabzını en üst seviyeye taşıyan bir şarkıcı. 01.01.1988 Gemlik doğumluyum Bursa’nın sanatçısıyım, Bursa’nın şarkıcısı Bursa’nın evladıyım. Her geçen gün birçok kitleye aile dostlarımın gönlüne taht kuran tamamıyla iş kolik, işine aşık şarkı söylemeyi seven sahnede olmayı seven bir şarkıcı.

TÜRK SANAT MÜZİĞİNE SESİNİZ ÇOK UYGUN PEKİ SÖYLÜYOR MUSUNUZ?

Askerliğimi ben Ankara Mızıkasında yaptım ve orada tam 3 ay boyunca 500’ü aşkın TSM eserleri ezberledim, Paşaların yemeklerinde sesimi ve sahnemi sergilemek için. Burada repertuvarımı geliştirdim. Askerlik sonrası restoranlarda çalıştım ama önceden restoranlar bu kadar yoğun değildi. Hep kulüpler hep canlı müzik mekanları gece saat : 01.00’den sonra açılan mekanlar vardı. Bu tarz mekanlarda barlarda da maalesef sanat müziği okuyamıyor ve söyleyemiyorsun cover yapamıyorsun. Ben evlendikten sonra özellikle gece saat:01.00’den sonra olan mekanları bıraktım tamamen restoranlara yoğunlaştım. Hem burada benim aile olmamla alakalı hem de birçok aile dostlarımla bir arada olmamla alakalı beni daha çok rahatlattı mesleğime olan sevgim daha da arttı. Önceden saat 5’lere kadar okuyordum ama şimdi kaldıramıyorum. İki çocuğum var eve gitmek onlarla vakit geçirmek istiyorum. Gündüz erken kalkan bir adamım çünkü benim işim sadece şarkı söylemek değil PİAR işi de yapıyorum galerim var yani birçok işte yeteneklerimi sergiliyorum.

ÇIRAĞAN BADEMLİ’DE SAHNEYE ÇIKMAK NASIL BİR DUYGU?

Daha önce birçok mekânda çıktım ama Çırağan Bademli benim için mesleki hayatım boyunca bana sunulmuş en büyük şanslardan bir tanesi. Patronlarım çok iyi patronlarım sanatçısının arkasında.

SİZ ŞARKI SÖYLEYİNCE SALON YIKILIYOR PEKİ SAHNEDEN BAKTIĞINIZDA NE HİSSEDİYORSUNUZ?

Ben sahnede bu özel hissi yaşayabilmek için o hissi kendimde hissedebilmek için, içimdeki o gururu kendimle beraber yaşayabilmek için 17 seneden beri mücadele ediyorum. Sizin sahnede 2 saat boyunca izlediğiniz adam halbuki bu mesleki mecrada hayatı boyunca 17 senesini vermiş ve tırnaklarıyla bir yere bir adam. Evet 2 saat sahnede bir adam izleniyor sanatçı izleniyor ama onun geçmişi bence daha yorucu, daha güç daha zorluklarla gelindi bir yerlere,  bende demek ki onun hazzını yaşıyorum onun mutluluğunu yaşıyorum.

ÇOK ETİK DAVRANMANIZI NASIL AÇIKLARSINIZ?

İlk single yaptığımda gezi olayları patladı sonrakilerde başka sosyal sıkıntılar oldu, bir tanesi Soma faciasına denk geldi bunlar hep böyle sıkıntılı günlere denk geldiği için etik davranıp çok öyle reklam yapmadım. Bu benim kısmetimmiş ama ben hayatımın sonuna kadar mücadele edecek biriyim. Ben işimi çok seviyorum ve layıkıyla yapmaya çalışıyorum.

ÇIRAĞAN BADEMLİ’DE 20 YIL ÖNCEKİ MAGAZİNİN ÇOK İYİ GÜNLERİ YAŞANIYOR NE DERSİNİZ?

Çırağan Bademli’de patronlarımız çok iyi, emek verilen her işin arkasında duruyorlar.  Emek verdikleri her işin takipçisi oluyorlar. Ben mücadelemi sadece bu meslek aşkı için vermişim patronlarım bunu görüp bu yüzden arkamda duruyorlar. Bu tamamen çalıştığım adamlarla alakalı. Aile olabilmek onları yansıtabilmek, onlarla ilerleyebilmek tamamen ikili ilişkiler diye düşünüyorum.

ÇİÇEĞİM’İ İLK ROBER HATEMO SÖYLEMİŞTİ SİZİN YORUMUNUZUN ÇOK DAHA İYİ OLDUĞU SÖYLENİYOR NE DERSİNİZ?

Rober Hatemo’nun şarkı söyleme lezzeti çok farklı o bizim büyüğümüz ki seneler öncesinden bu işe gönül vermiş. Biz 17 sene mücadelemizi verdik ama daha yeni yeni “Çiçeğim” albümü olsun single olsun onlarla kitlelere ulaşmaya başladık. Tabi bu sevenlerimizin taktiri bununla alakalı bir şey yapmıyorum. İşte ben daha iyi okuyorum, en iyisiyim demedim demiyorum. Ben bunu 16-17 yaşlarında zannediyordum Türkiye’nin en güzel sesine ben sahibim diye ama piyasanın içine girdikçe senden daha iyileri olduğunu görüyorsun ve mücadele veriyorsun ben daha iyi olmalıyım, daha çok çalışmalıyım, daha iyi giyinmeliyim, benim daha iyi markalaşmam gerekiyor diye kendi planını kendin çiziyorsun bu bir strateji. Ben bu stratejide mücadelemi tek başıma verdim. Benim asistanım beni yönlendirmedi, benim sponsorlarım beni yönlendirmedi hatta sponsorlarıma ben destek oldum. Sponsorlar para babalarıyla bir yerlere gelmedim. Param yetmedi çıkarttığım singleleri kredi çekip yaptım Kral TV’de kendim klip döndürdüm. Bir dayım amcam olmadı bu sektörde. Ben ne yaptıysam tek başıma yaptım. Ben Mehmet Çevik olduktan sonra sponsorlarım olmaya başladı benim gücüme gidende bu. Ben Mehmet Çevik olmaya çalışırken keşke sponsorlar olsaydı da daha kolay yol alabilseydim, 17 sene mücadele etmeseydim daha kolay bir yere gelebilseydim ama bu böyle olmadı.

EN BÜYÜK HAYALİNİZ NEDİR?

En büyük hayalimi şu anda yaşıyorum ben sahnede olmak, şarkı söylemek, birçok kitlelere hizmet vermek, Mehmet Çevik’i markalaştırmak, patentini almak ben hayalimi yaşıyorum şu anda. Birçok sanatçı arkadaşımdan daha iyi karşılandığımı, daha iyi sevildiğimi, daha iyi taktir edildiğimi biliyorum ve hissediyorum insanlar bana bunu hissettiriyor. Ben kafama göre ya da egomun getirdiği çizgiye göre bunları konuşmuyorum. Hedef küçükken egolu olabilirim üzmüş olabilirim bir kesimi bazı insanları çalışma arkadaşlarımı ama önemli olan bu sektörde bunları ehlileştirmek ve eğitebilmek. Ben sadece işim düzgün yürüsün, güzel gitsin, dedikodu olmasın yani dedikodu olmasın derken zararı hep en yakındakiler veriyor, emek verdiğin insanlar veriyor yani yanında taşıdığın insanlar veriyor. Bu kadar titizlikle çalışmamın sebebi de bu. Güven konusu çok yaşıyorum, her şeyi kendim yapacağım, asistanlarım var, şoförüm var, evimde çalışanlarım var, eşim bana menajer ve yardımcım. Eşimle dahi konuşurken nasıl oldu ne yaptın diye soruyorum.  Beni arayan insanlar seven insanlar cemiyetlerinde çıkartmak istiyorlar. İşimi iyi yapmaya çalıştığım için insanlar karşı taraf bunu çok iyi algılayabiliyor. Ortada bir emek var saygı duyulmasını ve taktir edilmesini bekliyorum.

KADINLAR MATİNESİNDEKİ PERFORMANSINIZ İÇİN NE DERSİNİZ?

Kadınlar çok seviyorlar beni 16 yaşındayım 400 kişilik mekânı 1000 kişi olarak dolduruyordum. Gemlik Belediye otobüsleri adeta bana çalışıyordu. Manastır’da idi matine o otobüsler koca gün kadınları taşıyordu. Seneler öncesi İzzet Kaptan gezi gemisi 300-400 kişilikti ben oraya 600 kişi sokuyordum gemi adeta yan yatıyordu. Buradan seslenmek istiyorum benim için çok kıymetli siniz. Benim buralara gelmemdeki en büyük enken onlar. Kadınlar seviyor eşlerine anlatıyor, çocuklarına anlatıyor ve o ailenin bir bireyi oluyorum o ailenin sanatçısı oluyorum bu gurur verici bir şey. Çırağan Bademli’de bu gelenek devam ediyor ve edecek. Bu mekân açılmadan öncede buranın patronları benim arkadaşlarımdı. Bu sektörün zor olduğunu kendilerine söyledim ve bana bu işi en iyi şekilde yapacaklarını söylediler bizim arkamızda sen oldukça bu yolda ilerleyeceğim dediler. Bende onların sevgisini saygısını asla ve asla kaybetmek istemiyorum. Bu mesleği yaptığım sürece Allah izin verdiği sürece başımızdakiler izin verdiği sürece ben her zaman bu ailenin en büyük markalarından bir tanesi olmak için mücadele edeceğim. Değer görüyorum, değerli olduğumu hissediyorum niye beraber yürümeyelim.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -