8 C
Bursa
Cumartesi, Ekim 31, 2020

SABAHLARI YÜREK YİYEN TÜRKYILMAZ BÜYÜKŞEHİR’E MEYDAN OKUDU(Video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne adeta meydan okumaya kalktı. Sabah kahvaltılarında genel olarak yürek yediği ifade edilen Türkyılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni CHP olarak alacaklarını vurgularken yapılan hizmetlerin tümünün ruhsatsız olduğunu iddia etti.

AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman’ın soruları karşısında gerilen ve Türkyılmaz, son derece asabi konuşma tarzıyla dikkat çekti.

Mudanya Belediye Meclis toplantısında AK Parti Grubu adeta Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı soru yağmuruna tuttu. Cevaplanması gereken sorulara son derece asabi cevaplar verdiği gözlenen Türkyılmaz adeta savaş açarcasına Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerine çamur attı.

Hayri Türkyılmaz Güzelyalı’da Atatürk Parkında yapılan ruhsatsız binanın tekrar yıkılması ve bu konuda ortaya çıkan tablonun ne olduğunu sordu. Bu soruya çok sinirlenen Hayri Türkyılmaz: “Atatürk Parkının 2. Etabı en geç 3 yıl 8 ay 27 gün sonra mutlaka yapılacak, çünkü o gün Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanmış olacağız.”dedi. Türkyılmaz’ın bu iddialı sözü üzerine salonda bulunan misafirler “oooo” diye tepki gösterdi.

HAYRİ TÜRKYILMAZ TÜM UYARILARA KULAK TIKAYIP ATATÜRK PARKINA RUHSATSIZ İNŞAAT YAPTI. TÜRKYILMAZ MAHKEME KARARI İLE BİNAYI YİNE KENDİSİ YIKTIRDI.

Mudanya Belediye Başkanı AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman’ın Atatürk Parkı sorusuna şu cevabı verdi:

“Atatürk Parkı o da ihaleyle verildi ama bir şey unutulmuş yani ruhsatı kesilmemiş. Ruhsatı kesilmeden ihaleye çıkmış ama öylesine akıllıca bir iş yapmışız ki orada sökülen her parça şu anda kontrol altında muhafaza altında ve imar planları onaylandıktan sonra ruhsatını keseceğiz ve aynı yapıyı oraya iki kule olarak birinde Mustafa Kemal’imiz diğerinde de hep yukarılarda olan bayrağımız olacaktır. Sadece geçikti ama bu pandemide şunu söylüyorum Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da yaptığı BUDO Dahil, arıtma tesisleri dahil kestiği bir tane ruhsat var mı? Yani en son Mustafakemalpaşa’da ihalesi yapılan gençlik merkezinin birinci etabının ruhsatı var mı veya başka ilçede yaptığı Orhangazi’de yarım bıraktığı kültür merkezinin ruhsatı var mı? Biz resmi daireyiz halka yapıyoruz millete yapıyoruz ruhsat olsa ne olur olmasa ne olur.  Çünkü bir kişiye çıkar sağlamıyoruz hiç kimseye de rant sağlamıyoruz. Bu nasıl bir anlayıştır millete yapacağımız işi hizmeti engellemek nasıl bir anlayıştır?”

HAYRİ TÜRKYILMAZ BUDO’NUN İSKELESİNİN RUHSATSIZ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ.

Hayri Türkyımaz’ın çıkışı üzerine mikrofonu alan AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman: “Sizide Büyükşehir’i de beni de kanun bağlıyor yani imar mevzuatına aykırıysa belediye başkanıda olsanız, valide olsanız , başbakanda olsanız yapılmayacaksa mevzuata aykırı ise yapılmaz.” ifadelerini kullandı.

HAYRİ TÜRKYILMAZ’IN ÇİRKİN YAPI DİYE İDDİA ETTİĞİ MUDANYA BURFAŞ TESİSLERİ

Hayri Türkyılmaz ise: “Sizin aracılığınız ile Arif Bayrak kardeşime de söylüyorum ruhsat ve ruhsat itilafı ile ruhsatsız büyün işler için Büyükşehir’e çağrı yapıyoruz. Yazı yazdık cevap verilmedi, başka bir işlem yapmak istemiyorum mühürlemek istemedik. Yazımızı gönderdik Büyükşehir’in Mudanya’da yaptığı işlerle ilgili BURFAŞ Tesisleri dahil. Anıtlar Kurulundan da görüş istendi BURFAŞ tesisinin o tarihi yapıda o alanda o çirkin yapılara Anıtlar Kurulunca nasıl izin verilmiş veya izin veriliyor. Hepsi için sizin vasıtanızla iyi niyet çerçevesinde iletmenizi istiyorum.“dedi.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -