8 C
Bursa
Salı, Ekim 20, 2020

“Nilüfer’de sanata yer açmak”

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen sanat platformlarından biri haline gelen “Base” sergi,  atölye ve söyleşi etkinlikleri İstanbul Akaretler’de başladı. Nilüfer Belediyesi, “Nilüfer’de sanata yer açmak” oturumuyla, etkinliklerin söyleşiler bölümü “Base Talks” da tek yerel yönetim birimi olarak yer aldı.

Türkiye genelinde bütün güzel sanatlar fakültelerinin,  yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını, aynı çatı altında bir araya getiren “Base” 14 Kasım günü İstanbul Akaretler’de başladı.
“Base 2019”da güncel sanat konularının tartışıldığı, kuşaklar arası sanat sohbetlerinin gerçekleştirildiği ve deneyimlerin paylaşıldığı “Base Talks” söyleşiler bölümünde Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü de yer aldı. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görsel Sanatlar Bürosu Sorumlusu Burcu Tosun “Base Talks” a davet edilen tek Belediye olan Nilüfer Belediyesi’ni temsilen konuşmacı olarak katıldı. Gazeteci Aslı Öymen’in moderatörlüğünde “Nilüfer’de sanata yer açmak” ismiyle düzenlenen oturumun konuşmacıları arasında Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği sanat çalıştayı ve sanatçı konaklama programlarına katılan sanatçılar ve Sanat Çalıştayı danışmanı Meryem Uzunoğlu da vardı.

Burcu Tosun ve Sanat Çalıştayı danışmanı Meryem Uzunoğlu söyleşide Nilüfer Belediyesi’nin Bursa’da fark yaratan sanat etkinlikleri ve eğitim hizmetleri hakkında bilgi verirken, diğer konuşmacılar Fulya Çetin, Saliha Yılmaz, Çağrı Sayan ise Nilüfer Sanat Çalıştayı ve Sanatçı Konaklama Programı hakkında tecrübelerini paylaştılar. Söyleşide organizasyonların bir kamu kurumu tarafından gerçekleştirilen ve farklı disiplinlerde eser üreten sanatçıları bir araya getiren titizlikle hazırlanmış ve alanında örnek uygulamalar olduğu vurgulandı. Ayrıca Fulya Çetin’in proje önerisi ile “Misi’nin Florası” adıyla ilk bölümü 16-30 Kasım tarihleri arasında Misi (Gümüştepe) Mahallesi’nde düzenlenecek ve 4 ayrı mevsimde mahalleyi adeta kocaman bir sanat atölyesine dönüştürerek Misi’nin tarihi ve doğal güzelliklerinden ilham alarak eser üretecek sanatçıları buluşturacak proje hakkında bilgi verildi.
Dört gün boyunca on binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen “Base” yeni mezun sanatçı platformunda, bu yıl 20 şehir ve 30 üniversiteden 107 yeni mezuna ait 120 yapıt da sanatseverlerle buluştu.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -