8 C
Bursa
Cuma, Ekim 30, 2020

NİLÜFER KÜTÜPHANELERİNDE YENİ DÖNEM

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Nilüfer Kütüphanelerinde pandemi nedeniyle verilen ara sona erdi, okuyucular kütüphanelerden ödünç kitap almaya başladı. 8 Haziran’dan itibaren de Nilüfer Kütüphaneleri’nin okuyucu salonları, randevulu sistemle ve ve salgın tedbirleriyle açılacak.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 12 Mart’tan bu yana hizmete kapalı olan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nde okuyucularla buluşmalar kaldığı yerden devam ediyor. Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Akkılıç Kütüphanesi, Demirci Kütüphanesi, Üçevler Kütüphanesi, Şiir Kütüphanesi ve Misi Çocuk Kütüphanesi’nde ilk aşamada ödünç kitap alma hizmeti başladı.

Pandemi nedeniyle okurların, Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’ne, maske takarak gitmeleri zorunlu. Tedbirler çerçevesinde, ödünç kitap, kitap iadesi yapmak isteyen veya bilgi almak için kütüphaneye gelen okurlar, risk oluşturmaması amacıyla en fazla iki kişi olarak içeriye alınacak. Okurların okuyup iade ettiği kitaplar da herhangi bir riske karşı 72 saat farklı bir alanda bekletildikten sonra raflardaki yerini alacak. Bu süreçte karantinadaki kitaplardan almak isteyen okurların talebi de 72 saat sonra yerine getirilecek.

OKUYUCU SALONLARI 8 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Türkiye’deki bütün kütüphanelerde olduğu gibi Nilüfer Belediyesi bünyesindeki kütüphanelerde de çalışma salonları 8 Haziran’da okurlara açılacak. Salonlarda da salgın nedeniyle yeni önlemler alındı.  Bu kapsamda çalışma salonlarının oturma düzenleri, 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde planlandı.  Salonlardan belirli sayıda kişi yararlanabileceği için, bu salonlardan faydalanmak isteyen okuyucuların önceden randevu almaları gerekiyor.

Okurlar 09.00-13.00 saatleri arasında veya 13.30-17.30 saatleri arasında olmak üzere en fazla 4 saatlik süreyle salona kabul edilecek. Salonlar, saat dilimleri arasında yeniden dezenfekte edilecek ve diğer kullanıcılar salona dezenfeksiyon işlemi sonrasında kabul edilecek. Ayrıca Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nde klimalar çalıştırılmayacak ve pencerelere sürekli açık tutularak temiz hava sirkülasyonu sağlanacak. Yoğun önlemler altında açılan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, yeni süreçte yeni bir düzenlemeye kadar hafta içinde 09.00-17.00 saatleri arasında, cumartesi günleri de 10.00-18.00 saatleri arasında hizmete açık kalacak.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -