8 C
Bursa
Salı, Ekim 20, 2020

MUHTAR ŞAŞ YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ.

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...
Mudanya Şükrü Çavuş Mahalle Muhtarı Şeref Şaş Su Deposu Caddesindeki ölümcül tehlikelere ve eksikliklere dikkat çekerek acilen kentin elektrik işlerinden sorumlu kurumun bu noktaya müdahale etmesi gerektiğini vurguladı. Yerel yönetimlere de seslenen muhtar Şaş cadde boyunda eksik yaya kaldırımlarının hayati tehlike oluşturduğunu belirterek bölgedeki trafo önünde kavşak düzenlemesi gerektiğini vurguladı.

Su Deposu caddesi üzerinde BUSKİ Su Deposu tesislerinin tam önünde yer alan rampaya dikkat çeken Şükrü Çavuş Mahalle Muhtarı Şeref ŞAŞ iki yıl önce yol ortasında kalan elektrik direklerinin geri çekilmesi için açılan ve kontrolsüz şekilde bırakılan 3 adet elektrik direk çukurunu kameralara gösterip “Benden önceki muhtarımızda burası ile ilgili başvuruları yaptı.

Ben göreve gelince konuyu aralıksız takip ettim, yazışmalar yaptım. Ama iki yıl oldu ne gelen ne giden var. Şimdi soruyorum bu elektrik direği temeli için açılan 2 metrelik çukurlara bir çocuk düşer ve başına bir şey gelirse sorumlusu kim olacak? Yine bu çukurlara sokak hayvanları da düşebilir. Elektrik direkleri geri alınmadığından yol genişletilemiyor. Bu yoldan ağır tonajlı uzun araçlar gelip geçerken kazalar oluyor. Buna acilen birileri ölmeden çözüm bekliyoruz. Mahalleli bu konuda çok şikayetçi” dedi.

Can Kaybı Yaşanırsa Sorumlusu Yetkililer Olacaktır
Muhtar ŞAŞ Su Deposu Caddesi rampasında bulunan elektrik direklerinin tamamen kaldırılarak enerji nakil hatlarının yer altına alınmasının en doğru çözüm olduğunu belirterek Mudanyamıza yakışan bir çözüm insanımızın en doğal hakkıdır. Biz yetkililerden olması gereken dışında hiçbir şey talep etmiyoruz. Burada olası can kayıplarından yetkililer sorumlu olacaklardır.” dedi.

Olması Gereken Yerde Yaya Kaldırımı Yok
Muhtar ŞAŞ geçen günlerde meydana gelen kaza nedeniyle yamulan yol çelik bariyerlerini göstererek “Bakın bu yol boyunca olması gereken yaya kaldırımı yok. Çünkü Elektrik Direkleri geriye alınmalı ya da elektrik hatları yer altına gömülmeli. Yolun karşısında keçi yolu misali daracık, çok yokuş bir kaldırım var. Bebeği olan bir annemizin bu yoldan bebek arabasıyla güvenli şekilde yürümesi mümkün değil. Felaket geliyorum diyor. Yetkililer Mudanya sokaklarını hiç mi gezmez? Verilen dilekçelerde belirtilen sorunları hiç mi yerinde incelemez? Bu kadar vurdumduymazlık nasıl olabiliyor? İlla birileri öldükten sonra mı harekete geçilecek?” diyerek çözüm üretilmesini istedi.

Kavşak düzenlemesi ve Trafo etrafındaki toprağın kaldırılmasını istiyoruz.

Su Deposu caddesi üzerinde bulunan elektrik trafosunun yanında bulunan ve yıllardır kaldırılmayan toprak tümseğe dikkat çeken Muhtar ŞAŞ burasının düzeltilerek yayaların güvenle geçebileceği bir koridor haline getirilmesi için kaç defa başvuruda bulunduk. Mudanya Belediyemiz konuya duyarlı olarak kepçesini gönderdi, fakat elektrik şirketinden bir yetkili gelerek trafo yanındaki toprak tümseğin kaldırılması için gerekenleri yapmadı. 

Toprak tümseğin altında enerji nakil hatları olup olmadığını bilemediğimizden Mudanya Belediyesi kepçesi de bu alanı düzeltemeden gitti. İnsanlar bu yoldan diken üstünde geçiyor. Trafo kavşağında kazalar oluyor kavşak düzenlemesi şart ” diyerek Buski Su Deposu tarafındaki yol duvarındaki çirkin görüntüyü göstererek bu duvarımızın boyatılmasını ya da yazıların silinmesini, dik rampa dar kaldırıma yaşlı vatandaşlarımız için bir tutunma demiri (tırabzan) konulmasını istedi. - Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -