8 C
Bursa
Salı, Ekim 20, 2020

MUDANYA’DA KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Mudanya’da Koronavirüse karşı mücadele kapsamında 5 bin 800 kişiye aylık gıda ve temizlik paketi, 4 bin 166 kişiye Ramazan paketi verildi, Zabıta Müdürlüğü tarafından 4 bin 539 Mudanyalının talebi karşılandı. Başkan Türkyılmaz, “Bu ailenin her bir ferdinin mutlu, huzurlu ve sağlıklı olması için büyük mücadele veriyoruz” dedi.

Mudanya’da Koronavirüse (COVİD-19) karşı mücadele sürüyor. Koronavirüs’ün Türkiye’de görülmeye başladığı ilk andan itibaren, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını ilçenin tamamında uygulayan Mudanya Belediyesi, dayanışmayı da artırdı.

Mudanya’da 5 bin 800 kişiye aylık gıda ve temizlik paketi, 4 bin 166 kişiye Ramazan paketi verildi. 22 Mart’tan bu yana 153 numaralı hattan Zabıta Müdürlüğü’ne gelen 5 bin 516 talebin 4 bin 539’u karşılandı. Sokağa çıkma yasakları kapsamında ise hafta sonu Zabıta Müdürlüğü’ne gelen ekmek talepleri karşılanırken, toplamda 125 bin ekmek dağıtımı yapıldı. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan, pandemi sürecinde işini kaybeden, dükkanı kapanan 2 bin 100 kişiye ise destek verildi. Uzaktan eğitim için yeterli ekipmanı bulunmayan 40 çocuğa da tablet hediye edildi.

Eğitimden sağlığa, kişisel bakımdan gıda, yakacak yardımlarına kadar ihtiyacı olan herkesin yanında yer aldıklarını kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Dayanışma ağımızı büyüttük. Sevgiyle çalışıyor, çalışırken ürettiklerimizi sevgiyle bölüşüyoruz. Çünkü biz Mudanya’yız. Birbirini seven kocaman bir aileyiz. Bu ailenin her bir ferdinin mutlu, huzurlu ve sağlıklı olması için büyük mücadele veriyoruz. Daha nice yıllar Mudanyalı hemşerilerim için birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MUDANYA GECE GÜNDÜZ DEZENFEKTE EDİLDİ

Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Zeytin Dalı ile Uğur Böceği sosyal hizmet birimlerinde Mudanya Arama Kurtarma (MAK) biriminde çalışan personelin tamamı görev yaparken,  etkinlikleri iptal edilen Kültür Müdürlüğü personeli, ekiplere yardım için görevlendirildi. 205 kilogram dezenfektan alımı yapılırken, 135 kilogram dezenfektan kullanıldı.

Belediye ekipleri, koordinasyon içerisinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında halk sağlığını korumak amacıyla cadde ve sokakları, parkları, meydanları, hizmet binalarını, aile sağlığı merkezlerini toplu yaşam alanlarını özel hazırlanmış solüsyonlar ile dezenfekte ediyor.

5 BİN 728 BİNA DEZENFEKTE EDİLDİ

Mudanya’nın genelinde sokak ve caddelerde elle temas edilen tüm yüzeylerde yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, site ve apartmanların girişleri, merdivenler ve asansörlerin ilaçlanmasına da başlandı. Altıntaş mahallesinde bin 15, Burgaz mahallesinde bin 899, Eğitim mahallesinde bin 277 bina, Siteler mahallesinde 669 bina, Yeni mahallede 868 binanın dezenfekte çalışmaları tamamlandı.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -