8 C
Bursa
Salı, Ekim 20, 2020

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a destek teşekkürü (ÖZEL HABER)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Burgazspor başarıdan başarıya koşuyor

Burgazspor Teknik Direktörü Özdemir Üzüm, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz İle Kulüp Başkanı Erdem Karataş’ın takımın başarısı için maddi manevi tüm imkanları seferber ettiğini ve bu sayede başarıya ulaştıklarını söyledi.

Sporcularının hiçbir antrenmanı aksatmadığını belirten Üzüm, “Başarının sırrı çok çalışmak, biz sadece sporcu yetiştirmiyor aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi yürütüp gençlerimizi kötü alışkanlıklardan da koruyoruz” dedi.

Burgazspor Futbol Takımı

Süper Amatör Lig’de Mudanya ve Güzelyalı’yı başarıyla temsil eden Burgazspor, güçlü rakibi Kelesspor’u Burak ve Vahdet’in şık golleriyle 2-0 mağlup etti. Cafe Mola’da kahvaltı yapan ve moral depolayan sporculara işletme sahibi Salih Bocan eşlik etti.

Maçı kazanmaya ant içtiklerini belirten Burgazspor futbolcuları, sahada fırtına gibi eserek hakkettikleri puanı kazanmayı başardı.

Teknik Direktör Özdemir Üzüm

Burgazspor Teknik Direktörü Özdemir Üzüm, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için her zaman spora teşvik ettiklerini söyledi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Kulüp Başkanı Erdem Karataş’ın sporculara hem maddi hem de manevi olarak çok ciddi destekler sağladığını ifade etti. Üzüm şunları söyledi:

“1983-84 yıllarında futbola başladığım kulübe 2000 yılında futbol hayatım bitince antrenör olarak devam ettim. 12 yıl antrenörlük yaptıktan sonra çeşitli kulüplerde de antrenör olarak görev aldım. Bu sene yine nasip oldu bize ve takımımıza geri dönüş yaptık. Bu sene dönüş yapmamızın amacı ki kulüp başkanı ile de bunu konuştuk; futbol büyük bir sektör ancak paralarında çok döndüğü maddi imkansızlıkların da olduğu bir spor dalı. Biz bunu en aza nasıl indiririz kendi çocuklarımızı nasıl spora teşvik ederiz bunun planlamasını yaptık. Önce yaz okulu şimdi kış okulunu devam ettirip alt yapıyı harekete geçirip kendi çocuklarımızla yola devam etmek istiyoruz, amatörün özü de bu kendi bölgendeki çocukları oynatabilmek. Biz bu sene bunu başarıyoruz inşallah dört maçımız oynanacak iki maçımızda oynanmadan altı puan alacağız bu şekilde bitireceğiz sezonu. Artık kötü alışkanlıklar ilkokullara kadar düştü çok küçük yaşlara düştü biz bunları nasıl aza indiririz bunları zaman zaman alt yaş guruplarında U13, U15, U17 yaş guruplarında da çeşitli toplantılar yaparak bunları gözetim altında tutuyoruz. Gökhan Hoca ve Fatih Hoca ile  beraber biz bu işi ele aldık Güzelyalı’da  ve Mudanya’da. Bu arada Mudanya’yı da Süper Amatör Lig’de temsil eden tek takımız ve tüm yaş guruplarında da katılıyoruz. 

Burgazspor Başkanı Erdem Karataş – Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

Burada Erdem Başkan ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz maddi konuda bize çok destek oluyor burada hakkını yiyemeyiz. Aynı zamanda kendisinin de personeliyim ben bize de her türlü desteği veriyor. Bize destek olan herkesten Allah razı olsun.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ YÜRÜTÜYORUZ

Biz Güzelyalı’da gerçekten sosyal sorumluluk projesi yürütüyoruz, öyle yaş gurupları var ki 16-17 yaş gurupları ergenlik dediğimiz büyüklerimizin öyle tabir ettiği bir dönem böyle sıkıntılar yaşıyoruz. Çocuk belki futbolcu olmayacak, her antrenmana gelen futbolcu olacak diye bir kaide yok biz bunları normal hayata nasıl döndürürüz bunun çabası içindeyiz. Şuan yaş guruplarında bunları ele aldık ve velilerimizde bizi çok destekliyor bu konuda en azından diyor çocuğum haftada üç gün iki üç saat spor yapıyor diyor. Bizden de çok memnunlar bize de bu konuda çok destek veriyorlar. Bu yolda da devam edeceğiz. Ben inanıyorum tamamı yerli sporcular yetişecek benim takımımda hiç yabancı sporcu yok. Mudanya, Göynüklü, Güzelyalı’da ikamet eden çocuklar. Bu takıma bunu yapıyorsak iki üç sene sonra daha da güzel işler yapacağımıza inanıyorum. “

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -