16 Ocak 2021 / 20:20

MİLLETVEKİLİ ÖDÜNÇ MUDANYA İÇİN KONUŞTU!

Okumalısınız

STRATEJİK SEKTÖRLERE YÖN VERİYOR

BTSO vizyonuyla BUTEKOM bünyesinde hayata geçen ileri kompozit malzeme üreten ve kullanan sektörlere yönelik test ve Ar-Ge hizmeti sunulan...

SON 1 YILDA 27 BİNE YAKIN KİŞİ FAYDALANDI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim platformu olan BTSO Akademi Projesi 2020 yılını...

BAŞKAN ALİ YILDIZ’DAN 2020 SEZONU DEĞERLENDİRMESİ

Marmarabirlik 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız düzenlediği basın toplantısında 2020 yılı...

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığını ziyaret edip basın açıklaması yaptı.

Mudanya’da yaşanan sıkıntılar ve bitirilmek bilmeyen sorunlara ilişkin açıklama yapan Bursa Milletvekili Atilla Ödünç’ün katıldığı toplantıda AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ile AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyeleri yer aldı.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü basın toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Söğütlü şöyle konuştu:

“Hepimizin bildiği üzere 2014 yerel seçimlerinden bugüne Mudanya’yı CHP adına Sayın Hayri Türkyılmaz yönetiyor. Daha doğrusu yönetmeye çalışıyor! 2014 yılından bugüne pozitif anlamda değişime ve gelişime katkı koymak adına yaptığımız tüm çağrılar maalesef kendisi ve partisi nezdinde karşılık bulmadı. Oysa, 2014 seçimlerinden bu yana verdiği hiçbir sözü tutmayan Hayri Türkyılmaz’a Mudanya halkı bir kere daha Mudanya’yı yönetme yetkisi verdi. Bulduğu her platformda konuşan, karşılığı olmayan vaatleri ilçe halkımıza veren, sözde asrın projelerini bir türlü bitiremeyen Sayın Hayri Türkyılmaz ve CHP’ye AK Parti’nin yerel yönetim konusunda ki en tecrübeli isimlerinden İnşaat Yüksek Mühendisi Bursa Milletvekilimiz Sayın Atilla Ödünç ile seslenmeyi uygun gördük. AK Parti’nin yatırım gücünü, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin onlarca yatırımını görmezden gelen Türkyılmaz ve CHP zihniyetine çalışmalarımızı işin ehli anlatsın istedik.”

Milletvekili Atilla Ödünç ise basın açıklaması yaparken, “Bu basın toplantısını hem AK Parti, hem CHP, hem de Mudanya için yapıyorum. Burada Mudanya’da, CHP Genel Merkezi’nin bile adını yere düşüren bir belediyecilik yapılıyor.” ifadelerini kullandı. Ödünç şunları söyledi:

“Sürekli kürsülerden Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, tarihin yeni baştan yazıldığı Mudanya’da birazda partisinin söz verdiği ama yapmadığı hayalleri sorgulasın! Sayın Kılıçdaroğlu; Ankara’da sıcak koltuğunuzda oturmakla siyaset yapılmıyor. CHP’yi toparlayıp kendimize yakışır bir muhalefet yapmak için yaklaşık 20 yıldır uğraşıyoruz. Türkiye’nin CHP’den çok daha önemli meseleleri var. Hayri Türkyılmaz hayal satıyor! CHP Genel Merkezi ise, bu hayal dolmalarını hem yiyor hem de Mudanya halkına yediriyor.”

YILDIZTEPE NE ZAMAN BİTECEK?

Bursa Milletvekili Atilla Ödünç basın açıklamasında Yıldıztepe projesine de değindi. Ödünç: “Sayın Hayri Türkyılmaz! 4 Ocak 2017 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirdiğiniz devamında CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile ayrıca temel atma töreni gerçekleştirdiğiniz ve 2021 Mart ayında bitmesini vaat ettiğiniz Yıldıztepe Projesi ne zaman bitecek? Yıldıztepe Projesi’nin ihale bedeli nedir? İnşaat haline bakıldığında daha 3 yıl sürecek bir projeyi 3 ay da nasıl bitirmeyi planlıyorsunuz? Seçim vaatleriniz arasında sokak hayvanları için bir köy kuracağınızı ifade etmiştiniz. Ne oldu bu köy? Sayın Türkyılmaz, Mudanya’nın köylerini en son ne zaman ziyarete gittiniz? Bakınız size, bu projeyi ne zaman hayata geçireceksiniz diye sormuyorum. Aksine, köylerinize Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve AK Parti eli ile yapılan hizmetleri görmeye gidin diye çağrıda bulunuyorum. Velev ki, sizin bu projeyi bitiremeyeceğiniz gün gibi ortadadır! Sayın Türkyılmaz’ın seçim vaatlerinden birisi de ‘halk kart ve sağlık kart’ idi. Türkiye’nin ekonomik anlamda güçlendiği, Şehir Hastanelerinin ardın sıra yükseldiği bir dönemde ağzından çıkan bu sözleri halen tutamayan Sayın Türkyılmaz, Mudanya’nın zenginleşmesi için değil fakirleşmesi için çalışıyor. Öyle ki, Mudanya’nın sadece zeytinleri, sahili ve tarımsal ürünleri bile Mudanya’ya ve Bursa’ya yetecek ekonomiyi üretecek güçtedir. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı yorduğumuzun farkındayım. Herkes bilmelidir ki, belediyecilik insanı yaşatmak ile olur. İnsanı yaşatırsanız devlet yaşar. Öyle, oturduğunuz yerden kurusıkı atmakla siyaset yapamazsınız. Belediyecilik demek, hizmet demektir.”dedi.

Milletvekili Ödünç konuşmasını şu satırlarla tamamladı:

“Sayın Türkyılmaz Sayın Kılıçdaroğlu; AK Parti’nin Mudanya’da gerçekleştirdiği çalışmaları anlatmaya başlarsak Mudanya’da günlerce sürecek bir tanıtım turu yapmamız gerekiyor. Bakalım siz yapılmayan vaatlerinizi nasıl savunacaksınız? Basın bülteni ekinde de sıraladığımız ve öncesinde de yıllardır yapılan onlarca Bursa Büyükşehir Belediyesi projesinde emeğim var, alın terim var, Mudanya için Mudanyalılar için çalışmışlığım var. Mudanya, bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor! Mudanya için çare AK Belediyecilik’tir. Mudanya’nın sahillerini, köylerini, esnafını düşünen bir belediyecilik anlayışına ihtiyaç var. Mudanya ve Bursa ile sürekli kavga eden, kendi partisi içerisinde bile iletişim kurulamayan bir Belediye Başkanı ile Mudanya kazanamaz, kazanamıyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki seçimlerde Mudanya halkı da kendine yakışan hizmetlerin gelmesi için AK Parti ile yola devam diyecektir. Mudanya’ya büyük hizmetleri bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlarımız Merhum Hikmet Şahin, Sayın Recep Altepe ve Alinur Aktaş Başkanlarıma da buradan bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Allah’tan Bursa Büyükşehir Belediyesi var. Allah’tan Türkiye’nin teminatı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Mudanya için tek çare AK Parti ve AK Belediyeciliktir. Cumhur İttifakı ile Mudanya’da yeni bir tarih yazacağız.”

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Haberler

STRATEJİK SEKTÖRLERE YÖN VERİYOR

BTSO vizyonuyla BUTEKOM bünyesinde hayata geçen ileri kompozit malzeme üreten ve kullanan sektörlere yönelik test ve Ar-Ge hizmeti sunulan...
- Reklamlar -

Diğer Haberler

- Advertisement -