8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 22, 2020

MHP’li Erden; “Lütfen biraz empati”

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

(VİDEO HABER)

Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, engelli vatandaşların günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunları tespit etmek için tekerlekli sandalyeye binerek ilçe kaldırımlarında gezdi. Kaldırımların bozuk olması nedeniyle yaşanan zorlukları gözler önüne seren Erden, sağlıklı bir bireyin dahi Mudanya’da kaldırımda yürürken sakatlanma ihtimali olduğunu belirtti.  

Meclis Üyesi Erden, Tekerlekli sandalyeye binerek ‘engelleri’ tespit etti

Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden’i tekerlekli sandalyede görenler önce şaşırdı, ardından sorunlarını dile getirdi.  Erden, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bedensel engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları hissetmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Atatürk Caddesi üzerinde ki kaldırımlarda zorlukla ilerleyen Erden sık sık olumsuzluklarla karşılaşırken önüne çıkan direkler ve yüksek kaldırımlar nedeniyle düşme tehlikesi atlattı. Kamuoyu oluşturmak için bu etkinliği yaptığını belirten Erden şunları söyledi:

3 Aralık 2019’da engelliler günü yaşanacak. Bugün Mudanya’da yürüme engelli bir vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere, evin kapısından çıktığı andan itibaren özellikle Mudanya’nın ana arteri öncelikli olmak üzere Atatürk Caddesi üzerinde engelli vatandaşımızın ihtiyacını karşılamak üzere kat edeceği yolda yaşayacağı sıkıntıları, problemleri tespit etmek amacıyla bir etkinlik düzenledim. Bunu başta Hayri Türkyılmaz olmak üzere tüm yetkililerin bilgisine ilgisine sunuyorum. Lütfen herkesi empati yapmaya davet ediyorum. Sağlıklı bir insanın dahi yürümekte zorlandığı kaldırımlarda engelli vatandaşlarımız ne çileler çekiyor bunu herkes bilmeli”

Kaldırımdan zorlukla ilerleyen Bülent Erden tekerlekli sandalye ile yanına yaklaşan bir vatandaşla sohbet etti. Vatandaşlar, “Her gün aynı sorunları yaşıyoruz. Kaldırımlar çok sıkıntılı. Ayrıca engelli arabalarının geçeceği yollar her zaman kapalı” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden ilçedeki sorunların tespiti için sosyal çalışmalarına ara vermeksizin devam edeceğini belirtti.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -