8 C
Bursa
Çarşamba, Ekim 28, 2020

MHP’Lİ BÜLENT ERDEN’İN ALİNUR BAŞKAN’A AÇIK MEKTUBU SONRASI…

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden’in 11 Mayıs’ta facebook’ta ki sosyal medya hesabından yayınladığı, “SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AÇIK MEKTUP” paylaşımı adeta ses getirdi. Hafta başından itibaren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ilçe yöneticileri ve meclis üyeleriyle birlikte Mudanya’da incelemelerde bulundu.

MHP’li Bülent Erden, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın umursamazlıkları sonrası son çare olarak Mudanya’da ki sorunları dile getirmek adına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a Mudanya’ya destek vermesi için açık mektup yazmıştı. Yapıcı siyaseti ve sorunlara objektif yaklaşımıyla dikkat çeken Bülent Erden’in çağrısına vatandaşlar, “Sayın Alinur Aktaş ve AK Parti teşkilatı Mudanya’nın menfaatleri için buraya gelip bizi mutlu ettiler. Bülent Bey Mudanya için uğraşıyor ancak Hayri Türkyılmaz maalesef her zaman umursamaz tavrını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AK Parti Mudanya İlçe Teşkilatı ilçemize el atmış durumda. Bu bize güven ve mutluluk verdi.” yorumunu yaptılar.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı olağan toplantısına katıldı. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İl Başkanımız Sn. Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş’ın katılımlarıyla haftalık olağan toplantımızı gerçekleştirdik. Normalleşme sürecinde ve sonrasında ilçemiz için yapacağımız projeler hakkında istişarelerde bulunduk. Alınan kararların hayırlara vesile olmasını diler, toplantımıza katılan başkanlarımıza teşekkür ederim.” yazdı.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü, yine sosyal medya hesabından, “Bursa Büyükşehir Belediyesi başkanımız Sn. Alinur AKTAŞ’ın talimatıyla Park ve Bahçeler Daire Başkanı, Sahiller Şube Müdürü, teşkilatımız ve Meclis üyelerimizle birlikte Mudanya sahilimizde yapılacak işleri yerinde tespit ederek istişarelerde bulunduk. Çok yakında “İNCİ GİBİ” sahiller halkımızın hizmetinde” paylaşımında bulundu.

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, 11 Mayıs’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a şu açık mektubu yazıp tüm dikkatleri üzerine çekmişti:

“SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

AÇIK MEKTUP

KONU: Mudanya araç ve yaya yolları
Mudanya Kapalı Pazar Yeri

Sayın Başkanım samimi ve özverili çalışmalarınızı özenle takip ediyoruz.

Sağ olun var olun.
Allah yar ve yardımcınız olur inşallah.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğinizde ilk ziyaret ettiğiniz ilçelerden birisi Mudanya oldu.

Sayın Türkyılmaz’a makamında samimiyetle elinizi uzatarak Büyükşehir’in sorumlulukları dahilinde ve haricinde Mudanya’nın her türlü ihtiyacı için yanında olduğunuzu ifade ederek öncelikleri belirlemek üzere ziyaret ettiğinizi söylediniz.
Mudanya Belediyesi’ne giriş ve çıkışınızda ki psikolojiniz 180 derece farklı oldu. Çünkü Hayri Bey ile görüşmüştünüz.

Sayın Başkanım,

İlk meclis toplantısında Sayın Türkyılmaz’a doğrularının yanında, yanlışlarının karşısında, eksiklerinin tamamlayıcısı olmak üzere ön yargısız, kavgasız, yapıcı muhalefet felsefesiyle görev yapacağımızı ifade ettik. Buna karşılık meclis toplantısında konuşmam esnasında mikrofonumu kapattırma, salonun ışıklarını kapattırma gafletinde bulundu.
Mudanya’nın menfaatine olan konularda karar almak için Cumhur İttifakı olarak oyumuz yeterli değil. Ancak Mudanya’nın zarar göreceği konularda Hayri Bey’i ve CHP Meclis Üyelerini uyarmak ve kamuoyunu bilgilendirmek adına tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz.

Sayın Başkanım,

Mudanyalı hemşehrilerimiz Cumhur İttifakı ortağı MHP Meclis üyesi olmamızdan dolayı size iletmek üzere öncelikli iki taleplerini çoğunluk ve ısrarla dile getirmekteler. Bizimde hem fikir olduğumuz talepleri aşağıda arz ediyorum.

1-Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluk alanında olan araç ve yaya yollarının iyileştirilmesi. Özellikle yaya yolları ciddi hayati tehlike içermekte.

2-Hayri Bey’in anlaşılmaz inat ve plansızlıkla yenisini yapmadan kapattığı Kapalı Pazar Yerinin Büyükşehir yetki sınırlarında Büyükşehir Belediyesi’nce yapılması.

Mudanyalı hemşehrilerimizin ve ittifak ortağınız meclis üyesinin söz konusu iki talebine yetkiniz çerçevesinde gerekli hassasiyeti göstereceğiniz konusunda kesinlikle kuşkumuz bulunmamaktadır.

NOT: Marmara’nın incisi Mudanya’ya Hayri Bey’e rağmen katkı sağlama gayretiyle arz ederim.
Saygılarımla.

Bülent Erden

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Grup Sözcüsü”

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -