8 C
Bursa
Pazartesi, Ekim 26, 2020

KAHRAMAN SORUYOR TÜRKYILMAZ KAÇAMAK CEVAP VERİYOR MUDANYALI MAĞDUR OLUYOR… (video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi Kadir Kahraman ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasında sahiller ile ilgili yaşanan ilginç diyalog dikkat çekti.

Hayri Türkyılmaz oylamasına dahi katılmadığı sahiller ile alakalı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirirken Kadir Kahraman’ın, “Sahilleri istemiyorsanız Büyükşehir’e verin. Sayın Başkan o oylama yapılırken salonda neden yoktunuz. Vatandaşı niçin mağdur ediyorsunuz? ”diye sordu.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi Kadir Kahraman’ın sorduğu sorulara yanıt bulamayınca Mudanya Belediyesi’ni Bursa Büyükşehir ile bir tutmaya kalkıp adeta kendince gündem oluşturma çabasına girdi. İki oturumda da AK Parti Grubu’nun sorularını yanıtsız bırakarak konudan konuya atlayan Türkyılmaz Kadir Kahraman’ın net tavrı karşısında da ne söyleyeceğini şaşırdı. Sahiller ile ilgili konuyu açan ve yine kendi söylediklerine dahi muhalefet olup adeta kendisiyle kavga eder duruma gelen Hayri Türkyılmaz’ın garipsenecek tavrına kimse anlam veremedi.

Hayri Türkyılmaz

Hayri Türkyılmaz AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi Kadir Kahraman’ın sahiller ile ilgili: “Ücretsiz halk plajları sahiller düne kadar size ait değildi verdiğiniz bu sözü bugüne kadar yerine getirme noktasında bir eksiğiniz vardı ama şu anda Mudanya’nın Mütareke Binasından sonra en son köyümüz olan Mesudiye’ye kadar olan sahil bölümü 2 yıllığına size tahsis edildi. Böyle bir düşünceniz varsa ve seçim beyannamenizde yer alan bu hizmetinizi bu çerçevede gerçekleştirebilirsiniz. Zira sizin sahillerle alakalı bazı şikâyetleriniz vardı birinci oturumda söylediniz. Gemlik Belediyesine ’de baktık gerek Kumla gerekse Kurşunlu’da fevkalade sahil temizleme çalışmalarına da başladılar.”dedi.

Bu sözler üzerine konuşmasına başlayan Hayri Türkyılmaz zaman zaman polemikte yaparak şunları söyledi:

“Bütün eleştirileriniz için teşekkür ederim. Gördük ki bir ilçe belediyesi Türkiye’nin 4. Büyükşehir Belediyesi ile kıyaslanıyor ne kadar güzel. Bizim giderlerimiz şu kadar diye arkadaş söyledi. Ben müfettişlere muhalefet bunu zaten yapıyor gelmenize gerek yok demek lazım. Mudanya Büyükşehir Belediyesi kadar büyük. Bunu gördüm sizde tescil ettiniz. Mudanya sahilleriyle ilgili önemli bir konuşma görüşme var bu günlerde bazıları polemik yapıyor. Şimdi Büyükşehir Belediyesi diyor ki bütün şehir yasasıyla Büyükşehir Belediyesine verilen kıyı ve sahil temizlemesi bakımının olması. Bu meclis kararıyla ben yapamıyorum yapamayacağım diyor. Param yok battım diyor. Bizde ne yaptık zaten sahilimizi istiyoruz. Sahillerimize ilgili hayallerimiz var projelerimiz var. Bunları gerçekleştirmek istiyoruz. Fakat yaza girerken hemen hazırlıksız bir şekilde üst katları Büyükşehir’e ait, otopark ücretleri reklam gelirleri Büyükşehir’e ait… 6 yıldır sahillerin temizliğini biz yapıyoruz herkes biliyor.

Kadir Kahraman

Kadir Kahraman: “Yapmıyorsunuz Başkanım”

Türkyılmaz : “Yapıyoruz yine de yapıyoruz.”

6 yıldır zabıta işlerini de biz yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi bir tabela asıp “Plajlar halkındır” deyip şezlong ücretsizdir deyip galiba şimdi kaldırmışlar şezlong şemsiye ücretli onlarıda Mudanya halkının taktirine bırakıyoruz. Tabi ki bu sahillerle ilgili Büyükşehir meclisi kararından sonra Büyükşehir Belediyesi bakamıyoruz , yapamıyoruz paramız yok gücümüz yok deyince dedik ki biz 2 yıl olmaz bi istiyoruz ki Mudanya’daki bütün sahiller Mudanyalıların olsun. Gerçek sahibi kim? Hazine hazineye yazdık dilekçemizi bu sahillerin Mudanya Belediyesi’ne tahsisini istedik henüz daha cevap gelmedi. Tabi ki alınan Büyükşehir Belediye Meclis kararı öylesine yanlı ki hiç siyasetle ilgilenen birisi olmasa birisi o kararı gördüğünde Gemlik ve Mudanya Belediyesi CHP’li der Karacabey, Orhangazi ve İznik Belediyesi Adalet ve Kalkınma Partili der.

Kadir Kahraman “Başkanım oy birliğiyle geçti karar”

Türkyılmaz: “ İşin enteresan tarafı da o işte”

Kadir Kahraman: “Siz oylamadan önce çıktınız kalsaydınız ya…

Türkyılmaz: 55 kilometrenin tamamı üst hatlarıyla beraber bize verilsin be şekil vereceğim. Bizim talebimiz yok çünkü. Bazıları yosunları yazıyor o yosunlar benim değil ki Büyükşehir ve Çevrecilik Bakanlığı’nın.

Kadir Kahraman :“Kabul etmeyin iade edin Büyükşehir’e”

Türkyılmaz: “Yasal haklarımı kullanacağım Büyükşehir yapamadığına göre kanunen böyle bir hak doğdu hazineden bu yerleri istedim. İnşallah alacağız, engel çıkmazsa. Ondan sonrada Mudanya sahilleri bizim olacak. “

Kadir Kahraman: “Alınmasa ne olacak Başkan? Siz talep ettiniz mahkeme vermedi peki ne olacak? İnsanlar mağdur oluyor şu anda. Yapmayacaksanız iade edin Büyükşehir’e”

Türkyılmaz: “Yargı ne karar verirse onu yapacağız.”

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -