8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 29, 2020

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI’NDAN HASTANE ÖNERİSİ

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Mudanya Devlet Hastanesi eski binasının Covid-19 salgını bitinceye kadar poliklinik ve acil servis hizmeti vermesi için öneride bulunduğunu açıkladı.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu,”Devlet Hastanesi binasının salgın bitene kadar Poliklinik hizmetleri ve acil servis olarak 24 saat hizmete verecek şekilde tekrardan açılmasını Mudanya halkı adına yetkililerden talep ediyoruz. ”diye konuştu. Hatipoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Covid-19 salgınından dolayı Mudanya Devlet Hastanesi, Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermekte olduğundan, Mudanyalı hemşehrilerimiz yaşadığı rutin rahatsızlıklarında virüse maruz kalmamak ve yakınlarına bulaştırma riski ile karşı karşıya kalmamak adına Devlet Hastanesine gidip, gitmeme konusunda büyük tereddütler yaşamaktadır. Bu sebeple de Mudanya Merkezde bulunan ve an itibari ile Acil Servis ve İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet vermekte olan eski Devlet Hastanesi binasının salgın bitene kadar Poliklinik hizmetleri ve acil servis olarak 24 saat hizmete verecek şekilde tekrardan açılmasını Mudanya halkı adına yetkililerden talep ediyoruz.

Hastanenin faaliyete sokulması aşamasında da Sağlık Bakanlığı yetkililerini ivedi bir şekilde konuya el atmalarını talep ediyoruz.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu

NÜFUS YOĞUNLUĞU VAR

Çünkü hepimizin malumu Marmara’nın incisi güzel Mudanya’mız hava kalitesi sebebi ve uzmanların önerisi sonucu genelde Akciğer hastalıkları ön planda olan (Astım, Bronşit vb) hastaların son dönemde gelip yerleşmesi ile oluşan ve çoğunlukla 65 yaş üstü bir nüfus yoğunluğuna sahip.

Dünya’nın başına bela olan COVİD-19 Pandemisinde de en büyük risk grubu bu hastalar olduğundan, düzenli hekim kontrolü gerektirebilecek bir hasta grubu olduklarından, ayrıca ilçemiz sınırlarında müracaat edebilecekleri özel bir hastane de bulunmadığından dolayı önümüzdeki süreçte Mudanya halkı olarak ciddi sıkıntılar yaşamama adına bu önerimizin dikkate alınmasını ve ivedi şekilde hayata geçirilmesini yetkililerden talep ediyoruz.”

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -