8 C
Bursa
Pazartesi, Ekim 19, 2020

İYİ Parti İlçe Başkanı Piliçer “Biz çözüm için varız”

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Nuran Piliçer, Mudanya’nın sorunlarını tespit ederek mantıklı çözümler üretip halkın yaşam kalitesinin artması için çalışacaklarını söyledi Piliçer, Haber Mudanya Gazetesi’nin Mudanya’ya heyecan ve değişiklik getireceğini belirtti.

HABER MUDANYA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR MUDANYA’DA MEDYA DÜNYASINA YENİ BİR GAZETE KATILIYOR NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yeni katılımlar her zaman iyidir. Bulunduğu ortama heyecan ve değişiklik getirir ve herkesin kendisine dönüp bakmasına da neden olur, bence bir disiplindir. Bu siyasette de yaşanır, siyasette parti ne kadar çoksa heyecan, davranış ve disiplin daha fazladır. Eğer burada da bir oluşum olacaksa, bence sonuç çok güzel olacaktır ben buna inanıyorum.

MUDANYA SİYASETİ İLE İLGİLİ NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Mudanya’da siyaset aslında seçim öncesinde, seçim sürecinde çok yoğun yaşanıyordu gündem olarak. Ama şu anda herkes kabuğuna çekilmiş durumda. Bizde herkesin yapmadığını yaparak, Genel Başkanlığımızın başlatmış olduğu üye katılım kampanyalarını başlatarak Mudanya’da da üye sayımızı arttırmayı hedefledik ve stantlar açarak, bu stantlarda kendimizi tanıtarak partimizin hedeflerini, partimizin çalışmalarını anlatarak doğal olarak kendimizi tanıtıp yeni üyelerimizi partimize katma çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

İLÇE TEŞKİLATI OLARAK YENİ HEDEFLERİNİZ NELER?

Yeni hedeflerimizden bir tanesi önce koşmak yürümek gibi bir şansımız yok koşacağız. Koşarak ta önce üye sayımızı artırarak daha sonrada Mudanya’nın ihtiyacı olan projeleri araştırıp sorunlara da çözüm yolları üreterek yeni projeler geliştireceğiz.

MUDANYA’DA KADIN SİYASETÇİLERİN YÜKÜ SİZCE FAZLA MI?

Kadınlar her işi çok iyi becerirler,  çünkü kadınlar anne, kadınlar anaç bu nedenle de her şeye yetişebiliyorlar. Bu da siyasette açıkçası iki göz iki kulak yetmiyor bunu daha da fazla yapmak gerekiyor. Buda annelerin tam işi bende bir anneyim, diğer arkadaşlarımızda anne hepimizin bu işi iyi götürdüğünü düşünüyorum.

MUDANYA’NIN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

Mudanya’nın en önemli sorunu; aslında Mudanya benim çocukluğumun sahil kasabasıydı. Sakin, kafa dinlenen bir kasabasıydı. Fakat İDO’nun, BUDO’nun burada açılması,  tarım alanlarının tamamen emlaka dönüşmesi bunlar buradaki talebin artmasına neden oldu ve çok hızlı bir göç aldı.  Mudanya’ya çok fazla İstanbul’dan gelen, Ankara’dan gelen Eskişehir’den gelen ve buraya yerleşmese dahi yazın gelip giden aileler mevcut. Bu göç nedeniyle de ilk başta bir kalabalık oluştu. Kalabalığın ihtiyaçları doğrultusunda ulaşım ilgili çok büyük sıkıntılar ortaya çıktı. Ulaşımın yoğunlaşması nedeniyle de alternatif ulaşım yollarının olmaması nedeniyle trafikte korkunç bir yoğunluk yaşanıyor. Yoğunluk yaşanmasının ötesinde burada insanlar gidip gelirken, sadece belki hafta sonu tatillerini geçirmek istiyorlar. Hafta sonu buraya geldiklerinde de yine bir trafik sorunuyla artı birde otopark sorunuyla karşılaşıyorlar.

İYİ PARTİ OLARAK HEDEFLERİNİZ NELER?

Alternatif olarak bahis ettiğim sorunlara ekiplerimizle, çözümler üreterek bu güne kadar yapılmamış, ya da yapılmışta üzerine ilave hizmet gerektiren projeler üzerinde çalışıp en doğru çözümü halkımızla paylaşıp onlarında onayını alarak ihtiyaçlarımızı tam sonuçlandırıp ona göre de projeleri hayata geçirmek.

MUDANYA’DA SİYASETİN DİLİ NASIL?

Siyasi dil Mudanya’da aslında sorunsuz, Mudanya Avrupa şehri tarzında bir yer. Burada siyaset dili                  oldukça üst seviyede.  Bizler, şu anda belediyemizle diğer partilerle gayet güzel alışverişte bulunarak Mudanya’yı her beraber yönettiğimize inanıyorum.

TURİSTLER BURSA VE MUDANYA’DA NEDEN KONAKLAMIYOR?

Bursa’yı gezmeye gelen turistlerin aslına bu havayı gecede solumaları için burada konaklamaları gerekiyor. Çünkü gündüzü çok farklıdır Bursa’nın, gecesini yaşamak çok farklıdır. Bu nedenle de bir araştırma yapılarak neden bu insanlar Bursa’da konaklamıyorlar bunu görmek gerekiyor. Eğer biz bunun cevabını bize turist olarak gelen insanlardan anket ya da söyleşi yoluyla cevaplar alabilirsek bu nedenler doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp turizm sektörünün de canlanmasına neden olabiliriz.

MUDANYA’DA SAHİL YOK NE DERSİNİZ?

Ben çocukluğumda hep buralardaydım. Buralarda denize girdik, beyaz kayalar bizim en çok denize girdiğimiz bölgelerdi. Şu anda tabii ki İDO ve BUDO’nun yolcu taşıması yüzme konusunda sahilde sıkıntı yarattı. Plajlar yok, neden? Çünkü ben biliyorum, geçtiğimiz yıllarda İDO’nun ilk olduğu yıllardaydı çok yakın bir arkadaşımın oğlu plaj açtı fakat geminin dalgası nedeniyle plajla ne varsa alıp götürdü. Her gün her gemi geçişinde insanlar sıkıntı yaşadı. Ama önlemler alınırsa yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü bizim denizimizin temiz olduğu her şekilde gündeme getiriliyor. Bu temiz denizden de faydalanmamız gerekiyor.

SEÇİM HAZIRLIĞI VAR MI?

İlk etapta üye kayıtlarımızı hızlandırdık, Mudanya’nın sorunlarını araştırıyoruz.  Bu sorunlara karşılık ekipler kurularak çözüm önerileri getirmek için projelerin gerçekleşmesi ve hayata geçmesi için de nerelerle bağlantı kurabiliriz, kimlerle ne yapabiliriz buradaki STK’lardan Mudanya Belediyesi, Büyükşehir’e kadar tüm birimlerle birlikte çözüm yolları aramak ve bunları da yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirmek için gereken neyse onu yapacağız.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -