8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 29, 2020

HAYRİ BAŞKAN YOSUNA BİLE MUHALEFET (video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında sahillerin devri ile ilgili oylamaya katılmazken o sahillerdeki yosunlara dahi muhalif oldu. “O yosunlar benim değil ki Büyükşehir ile Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın” diyen Türkyılmaz’ın sahilleri kendi bünyesine almak için hazineye dilekçe yazması ve çabalaması hem çelişki hem şaşkınlığa sebep oldu.

AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi Grup Sözcüsü Kadir Kahraman’ın soruları karşısında yosunlara dahi muhalefet yaptığını ortaya koyan Hayri Türkyılmaz sahillerle ilgili talebi olmadığını öne sürerken yine sahilleri almak için dilekçe verdiğini belirtip yaşadığı çelişkiyi gözler önüne serdi. Hayri Türkyımaz:

Bu sahillerin Mudanya Belediyesi’ne tahsisini istedik henüz daha cevap gelmedi. Tabi ki alınan Büyükşehir Belediye Meclis kararı öylesine yanlı ki hiç siyasetle ilgilenen birisi olmasa birisi o kararı gördüğünde Gemlik ve Mudanya Belediyesi CHP’li der Karacabey, Orhangazi ve İznik Belediyesi Adalet ve Kalkınma Partili der.”dedi.

AK Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman’ın  “Başkanım oy birliğiyle geçti karar, o zaman kabul etmeyin iade edin Büyükşehir’e” demesi üzerine  Mudanya Beledye Başkanı Hayri Türkyılmaz “Yasal haklarımı kullanacağım Büyükşehir yapamadığına göre kanunen böyle bir hak doğdu hazineden bu yerleri istedim. İnşallah alacağız, engel çıkmazsa. Ondan sonrada Mudanya sahilleri bizim olacak.”diye konuştu.

Bunun üzerine  Kadir Kahraman: “Alınmasa ne olacak Başkan? Siz talep ettiniz mahkeme vermedi peki ne olacak? İnsanlar mağdur oluyor şu anda. Yapmayacaksanız iade edin Büyükşehir’e” diyerek konuyu sonlandırdı.

AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ KADİR KAHRAMAN

Hayri Türkyılmaz’ın: “O yosunlar benim değil ki Büyükşehir ile Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın”demesi ise akıllara kara mizah olarak kazındı.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -