8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 22, 2020

HANİ TURİZM ALANIYDI BAŞKAN!

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın on ay önce kapısına kilit vurduğu Kapalı Pazar Yeri gündemden düşmüyor. Türkyılmaz’ın turizm alanı dışında hiçbir faaliyet yapılamaz dediği alan aylardır atık toplama deposu olarak kullanılıyor.

Esnaf ve vatandaşın tamamıyla mağdur edildiği Kapalı Pazar Yerinin bir atık toplama firmasına kiralandığı iddiaları ise akılları iyice karıştırdı. MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden, konunun günlerce üzerine gitmiş ve mağduriyetleri anlatmıştı. 80 ton atık toplanan alanın bu amaçla kullanılması akıllara farklı sorular getirdi.

BÜLENT ERDEN’İN FACEBOOK PAYLAŞIMI

CHP’li Mudanya belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, her belediye meclis toplantısında Pazar yeri ile ilgili konu açıldığında asabileşerek, “Orası turizm alanı kesinlikle başka bir amaçla kullanılamaz. Mahkeme kararı var. Biz buraya arkeopark yapacağız ve bir daha kim ne derse desin orada Pazar olamayacak.”diye çıkışta bulunmuştu.

MAHKEME KARARINA GELİNCE

2008 yılında alınan mahkeme kararına göre Kapalı Pazar Yerinin kurulduğu alanın turizm alanı olduğu ancak burada pazarın kaldırılmasına ve kapatılmasına dair bir madde bulunmadığı dikkat çekti. Hayri Türkyılmaz’ın sürekli olarak mahkeme kararı var çıkışı ciddiyetten uzaklaşırken alanın atık deposu olarak kullanılması tam bir saçmalık olarak yorumlandı.

BÜLENT ERDEN’İN INSTAGRAM PAYLAŞIMI

MHP’Lİ ERDEN PAYLAŞTI

MHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent Erden Kapalı Pazar Yerinde toplanan atıkların temizlenmesi ile ilgili belediyenin web sitesinde haber yaptıran Hayri Türkyılmaz’a hitaben sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Son derece dikkat çeken paylaşıma Türkyılmaz’ın tepkisinin ne olacağı da merak konusu. Bülent Erden’in dikkat çeken paylaşımı şöyle:

“Sayın Mudanya Belediye Başkanı. TEŞEKKÜRLER….

Mudanyalı hemşehrilerimizin hassasiyetini dikkate alıp kapalı pazar alanını temizlettiğinizi sosyal medyadan paylaştınız.

Sayın Türkyılmaz.
MUDANYALI HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEBİ……..

İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte hijyenin ve denetimin sağlanabileceği fiziksel şartlara sahip olan KAPALI PAZAR YERİNİN AÇILMASI.
Bu konuda gerekirse tek maddelik gündem ile olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında karar alınabilir.

Hayri Bey,

Hassasiyetlerini dikkate alıp gereğini yaptığınızı ifade ederek, hassasiyetleri için teşekkür ettiğiniz hemşehrilerimizin KAPALI
PAZAR YERİNİN AÇILMASI TALEBİNİN gereğini yapacağınızı umuyorum.
Sağlıkla kalın
Saygılar.

Not:
Turizm alanında kapalı pazar yeri olmaz diyerek yenisini yapmadan kapatarak hemşehrilerimizi ve esnafı mağdur ettiğiniz kapalı pazar yerini geri dönüşüm şirketine kiraladığınız veya kullanımına açtığınıza dair söylentiler var.
Kapalı pazarı tekrar faaliyete geçireceğinizi düşünerek bu söylentileri araştırma ihtiyacı şimdilik duymuyorum.”

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -