8 C
Bursa
Pazartesi, Ekim 19, 2020

GÜÇLÜ KADINLAR GÜÇLERİNİ GÖSTERMEYE HAZIR… (video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Mudanya yerel basını ile bir araya geldi. Dernek Başkanı İpek Demirtaş çok etkin bir çalışma programları olduğunu ve toplumsal fayda için ciddi projelere imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İpek Demirtaş

Mudanya Alaçatı Muhallebicisi’nde düzenlenen basın buluşmasında dernek üyeleri yapılan kahvaltının ardından bir süre gazetecilerde dernek ile ilgili sohbet etti. Dernek Başkanı İpek Demirtaş, kadınlardan gençlere her kesime hitap edebilmek adına ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Mudanya’da farklı etkinliklere hazırlanan Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İpek Demirtaş şöyle konuştu:

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İpek Demirtaş

“Biz 8 Mart 2020 tarihinde kuruluşumuzu verdik, Kadın Emekçiler Günü dolayısıyla ama 11 Mart’ta salgın başlayınca 3 ay kendimizi karantinaya aldık. Fakat baktık salgının gideceği yok daha önümüzde çok uzun zaman var yavaş yavaş çalışmalarımıza başlayalım dedik. Öncelikle bütün üyelerimiz ve arkadaşlarım beni başkan olarak uygun gördüler kendilerine teşekkür ediyorum. Başkan yardımcımız ve en genç üyemiz Tülin Bayraktar, sekreterimiz Aygül Çığ, saymanımız Mahmure Hanım ve kurucu üyelerimiz burada bulunuyorlar. Bizim kuruluş amacımız öncelikle kadınlara, mağdur kadınlara, çocuklara ve gençlere destek olmak üretimlerine katkı sağlamak. Köy kadınlarını derneğimiz çatısı altında toplayıp onların yaptıklarını ve emeklerini sergilemek ve satışa sunmak. Bu arada şiddet gören, tacize uğrayan çocuk ve gençlerin her zaman yanında olacağız. Onlar için herhangi bir eylemde mutlaka örgütlenip bütün siyasi partileri yanımıza alarak siyaset üstü bir kurum olarak her zaman etkinliklerimiz yapacağız. Bu arada İstanbul sözleşmesi bizim için kadınlar için çok önemli ve asla fesih edilmemesi gereken bir sözleşmedir. Çünkü burada kadına şiddet ve aile içi şiddetin önemi çok, kadınların büyük güvencesi zaten devlet, devletin yanında zaten bütün muhalif siyasi partiler ve devletin kendisi Cumhurbaşkanı, eşi ve kızları İstanbul sözleşmesinin destekçilerinden ve asla İstanbul sözleşmesinin iptalini istemiyoruz.

DİL KURSLARIMIZ BAŞLAYACAK

Gençlerimize başarılı üniversiteli öğrencilerimize burslar sağlamak, kermesler düzenlemek, komisyonlar oluşturmak yapacaklarımız arasında. Ayrıca Kurban Bayramı sonrası Fransızca ve Yunanca dil kurslarımız öğretmenimiz Tülin Bayraktar eşliğinde olacaktır. Kadın erkek dil öğrenmek isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Ortalık biraz sakinleşince açılışımızı da yapacağız. Tüm etkinliklerimiz sosyal mesafe ve hijyen kuralları içerisinde olacak.”

Mudanya Güç-Kad-Der Topluluğu Çalışma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kurucu üyeleri ise şöyle:

İpek Demirtaş

Aygül Çığ

Tulin Bayraktar

Mahmure Uçar

Rukiye Gözütok

Nilgün Akengin

Havva Yıldırım

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -