8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 29, 2020

Eski Başkan isyan etti: SEN BELEDİYE BAŞKANI MISIN?

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

VİDEO HABER

ERDOĞAN PAÇİN/HABER MUDANYA

Mudanya Belediyesi Meclis Toplantısı Aralık Ayı oturumunda Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz barkovizyon gösterisinin ardından Taşmektep’in restorasyonunun tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Salonda bulunan Tirilye eski Belediye Başkanı Ali Turan ‘Yalan söyleme Taş Mektep’i sen mi yaptın, sen belediye başkanı mısın?’ diye bağırdı.

Mudanya Meclis Toplantısı’nda Aralık ayı oturumunda hareketli dakikalar yaşandı.  Tirilye eski Belediye Başkanı Ali Turan ve Hayri Türkyılmaz arasında yaşanan gerginlik salonda soğuk rüzgarlar estirdi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, konuşmasında şunları söyledi:

 ‘Kasım ayında yaptığımız çalışmalardan bir kısmı. Şunu iddia ediyorum Mudanya Belediyesi’nin seçim yılı olmasına rağmen bu ve bundan önceki yıllarda da özellikle 2019 için Bursa Büyükşehir Belediyesi dahil Bursa’da 18 belediyenin Mudanya’yı çıkarttım 17 belediyenin yaptıklarından daha fazlası Mudanya’da yapılıyor. Şu anda belediyeler maaşlarını ödeyemez durumda, borçlarını ödeyemez durumda, alacaklarına yüzde 2 yüzde 3 çerez gibi paralar verilmekte. Bunu herkes böyle bilsin. Bunlar kası ayında yapılanların bir kısmı, daha sonra 1 yıl içerisinde yapılanları gördüğünüzde şaşıracaksınız. Zübeyde Hanım Çocuk Akademisi Türkiye’nin en büyük kreş ve anaokulu. Gidin görün tamamı alın teri. Bir kuruş sponsor yok. Tamamı alın teri. Taş Mektep devam ediyor üç dört ay içerisinde bitecek. Yıldız Tepe şuanda sanıyorum üçte bir seviyelerine geldi. Bi gidin görün, görün bunları yapan Mudanya Belediyesi, alın teri. Bütün çalışma arkadaşlarıma, bütün meclis üyesi arkadaşlarıma ve bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hepsine herkese teşekkür ediyorum.

 Turan ve Türkyılmaz arasında geçen diyalog ise şöyle:

Ali Turan; ‘Taş Mektebi sen mi yaptın sen mi, Taş Mektep senin eserin mi? Yalan konuşma.

Hayri Türkyılmaz: Taş Mektep tabi ki Rumlardan kalma bir yapı, bunu da yapan benim. Satan değil satılmasına engel olup yapanda benim.

Ali Turan: Yalan konuşma, Taş Mektebi yapan da benim, projelerini yapanda benim.

Hayri Türkyılmaz: Herkes biliyor senin Tirilye’ye ne yaptığını. Tirilye’ye yaptığın kötülükler yeter.

Ali Turan: Hadi oradan çalgıcı mahallesinin muhtarı.

Hayri Türkyılmaz: Ya ya ya ya, Tirilye’de gezemezsin önce Tirilye’de sokağa çık.

Ali Turan: Sen belediye başkanı mısın?

Hayri Türkyılmaz: Gerçekler öyle acıdır

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -